Skontrolują przed wyjazdem

27.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przed nami ferie zimowe, a to oznacza zwiększoną liczbę wyjazdów autokarowych.

Od wielu lat policjanci z drogówki na życzenie rodziców (bywa, że i organizatorów), sprawdzają stan techniczny autokarów, którymi dzieci i młodzież udają się na wyjazdy. Stan techniczny obok umiejętności samych kierowców ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Warto też sprawdzić wcześniej organizatora wypoczynku by nie było zaskoczenia, że obietnice nie pokrywają się z rzeczywistością.
 
Zanim wezwiemy policję by sprawdziłą stan techniczny autokaru, możemy to uczynić sami. Na stronie internetowej www.bezpiecznyautokar.gov.pl wpisujemy numer rejestracyjny autokaru i dowiemy się kiedy autokar miał ostatnie badania techniczne i jak wypadły. Niezależnie od tego, policja może przyjechać na miejsce odjazdu na wypoczynek i na miejscu dokonać sprawdzenia pojazdu. Jest jednak pewien warunek, otóż warto o taką kontrolę poprosić kilka dni wcześniej gdyż policja nie dysponuje aż tyloma patrolami by w jednej chwili sprawdzić ileś pojazdów.
 
W naszym mieście sprawdzenia dokonuje Wydział Ruchu Drogowego KMP po zgłoszeniu sprawy telefonicznie 91 821 39 97, 91 821 30 33. Sprawdzenie stanu technicznego autokaru i stanu trzeźwości kierowców jest jednym z warunków bezpiecznego wyjazdu na  ferie. Warto też zorganizować zajęcia dla tych, którzy ferie spędzą w domu lub u rodziny. Rodzice zawsze powinni wiedzieć z kim przebywa i co robi ich dziecko. Wiele pracy wykonali policjanci, którzy prewencyjnie odwiedzali przedszkola i szkoły informując i szkoląc dzieci i młodzież o zachowaniu się wobec różnych zagrożeń. Jednak największa rola spoczywa na rodzicach i opiekunach.
 
EL
 
Foto policja.gov

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.