Skatepark w Podjuchach

28.09.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zakład Usług Kounalnych rozstrzygbął przetarg Na bydowę skateparku przy ulicy Chełmińskiej.

Przetarg na budowę skateparku wraz z niezbędną infrastrukturą oraz budową zewnętrznej instalacji oświetlenia ścieżek parkowych wygrało konsorcjum firm: Firma Handlowo-Usługowa THOMAS oraz TECHRAMPS. Swoje prace wyceniło na 1 701 920,00 zł brutto.
Nowe miejsce rekreacji powstanie na niezagospodarowanym i zaniedbanym dotąd terenie. Będzie to drugi tego typu obiekt w tej części miasta. Kilka tygodni temu zakończyła się bowiem budowa skateparku przy ulicy Maciejowickiej. Cieszy się on ogromną popularnością.
Teren, który tym razem zostanie zagospodarowany wyniesie 5000 metrów kwadratowych. Płyta betonowa z przeszkodami liczyła będzie niemal 700 metrów. Oprócz tego powstaną alejki o przepuszczalnej nawierzchni, czy utwardzone dojścia do obiektu. Zagospodarowana zostanie zieleń, posadzone trawniki, przybędzie 14 nowych drzew. Ustawiona będzie też mała architektura w postaci stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci czy nawet poidełka. Poprowadzone zostaną także wszystkie przyłącza, w tym energetyczne. Pozwoli to na oświetlenie nowego skateparku oraz zamontowanie w nim monitoringu.
Inwestycja potrwa 360 dni od momentu przekazania placu budowy.
--

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.