SP 59. Podziękowali projektantowi

14.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nie tak dawno pisalismy o awanturze na budowie nowego skrzydła Szkoły

Podstawowej nr 59 przy ulicy Dąbskiej, i o wstrzymaniu przez inspektora nadozru budowlanego całej budowy w związku z błędami w projekcie. Do całej sytuacji odniósł się magistrat, który rozwiązał umowę z projektantem! W komunikacie przesłanym mediom czytamy:

   w związku z wieloma błędami wykrytymi w projekcie przebudowy SP 59 przy
ul. Dąbskiej 105 w Szczecinie, oraz nienależytym wywiązywaniem się ze swoich obowiązków projektanta Pana Tomasza Grafa z firmy  „PROBUD” pełniącego nadzór autorski, Gmina Miasto Szczecin wypowiedziała umowę na pełnienie w/w obowiązków. W trakcie sprawowania nadzoru autorskiego w dokumentacji wykryto 33 wady konstrukcyjne oraz braki w projekcie m.in. instalacji elektrycznej. Mimo wielokrotnych wezwań do poprawienia projektów, do dziś Projektant nie dostarczył kompletnej dokumentacji.

  Jak poinformował Łukasz Kolasa z Biura Prasowego UM, wypowiedzenie umowy skutkuje karami umownymi, które obecnie są naliczane. Do czasu opracowania nowego projektu, generalny wykonawca dalej będzie prowadził prace w miejscach, które nie wymagają poprawek w dokumentacji. Na dziś termin zakończenia całej inwestycji pozostaje niezmieniony. Gmina Miasto Szczecin oraz generalny wykonawca dokładają wszelkich starań by ukończyć zadanie do grudnia 2014 roku.

Jednak już wiadomo, że opóźnienie może sięgnąć dwóch miesięcy, gdyż tyle zajmie wyłonienie nowego proejektanta i przygotowanie nowej dokumentacji. O tyle też opóźni się przeprowadzka dzieci do nowego skrzydła, a obecnie używany obiekt będzie poddany gruntownemu remontowi.  

   Nie pozstaje nic innego jak pogratulować rodzicom, którzy wykazali się czujnością i (wreszcie) dobremu stanowisku inspektora nadzoru, który na sygnał wykonawcy wstrzymał budowę i nakazł zmiany w projekcie. 

EL 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook