Rusza (wreszcie!) Wiosenna

29.06.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

2 lipca wykonawca przejmuje plac budowy i wreszcie ruszy zapowiadany remont ulicy Wiosennej

W poniedziałek po porannym szczycie komunikacyjnym zamknięta dla ruchu zostanie ulica Wiosenna na odcinku od przejazdu kolejowego do ulicy Gryfińskiej. Zakres robót, które się rozpoczną, obejmie przebudowę jezdni, uzbrojenia, chodników, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Dzięki tym pracom poprawione zostanie połączenie na odcinku północ-południe pomiędzy osiedlami: Dąbie, Słoneczne, Majowe i Bukowe. Dodatkowo mieszkańcom Dąbia łatwiej będzie dojechać do wyremontowanej kilka lat temu ulicy Struga. Lepszy będzie także dostęp terenów rekreacyjno-sportowych nad jeziorem Dąbie.

Za kilka miesięcy zniknie zmora kierowców, jaką są "kocie łby" na niewyremontowanej jeszcze części ulicy Wiosennej. W najbliższy poniedziałek startują prace, które poprawią komfort i bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz skomunikowanie prawobrzeżnych osiedli.

Zadanie „Przebudowa z rozbudową ulicy Wiosennej w Szczecinie – etap II” wykonywane jest w formule zaprojektuj i zbuduj. Wykonawcą robót jest Elbud s.c. Jarosław Sajewicz, Elżbieta Tomasiak, a koszt inwestycji to 2 339 460,00 zł brutto. Termin realizacji to 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy czyli do 30.11.2018. Komunikat nic nie wspomina czy udało się skorelować przebudowę Wiosennej z remontem przejazdu kolejowego w tej ulicy, a którego stan przeklinają kierowcy i piesi.


EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.