Rusza budowa pętli

16.05.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Teraz jest tu przysłowiowe ściernisko, ale wkrótce zacznie się tu spory ruch.

Rozpoczyna się budowa pętli autobusowej „Turkusowa”. Plany zakładają wybudowanie czterech peronów autobusowych i parkingu na co najmniej 60 aut. Całość będzie monitorowana. Będzie też parking dla rowerów. Pętla otrzyma też toalety, których obecnie tu nie ma.
 
Pętla miała ruszyć wkrótce po uruchomieniu tramwaju na Prawobrzeże. Budowa była zapowiadana od dawna, ale okazało się, że choć ruszył SST, to inwestor nie ma dokumentacji na budowę pętli i parkingu. – Projektowanie całej inwestycji nieco się przedłużyło, ale najważniejsze, że wykonawca jest już na placu budowy i już pod koniec roku wszystko powinno zacząć funkcjonować – informuje Michał Przepiera z-ca prezydenta Szczecina.
 
Termin oddania do użytku nowej pętli nie jest przypadkowy. Na styczeń 2017 roku, ZDiTM zaplanował zmianę siatki połączeń i nowe rozkłady jazdy. Ogólny koszt inwestycji jest szacowany na około 8,5mln złotych. Na razie ZDiTM nie zdradza jak zmieni się siatka połączeń, i które autobusy będą rozpoczynać i kończyć bieg na pętli Turkusowa. Nie jest też pewne, czy tramwaj nr „7” też w końcu będzie docierać na prawą stronę miasta.©
 
EL
 
 
                                                                                                                                                 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.