Rower ruszył, jest jednak „ale”

07.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Miasto podpisało umowę na wdrożenie systemu roweru miejskiego.

Poprzedni wykonawca w ostatniej chwili wycofał się i miasto wszczęło rozmowy z kolejną firmą biorącą udział w przetargu. Umowę w imieniu miasta podpisała Spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne. Nowy wykonawca to firma BikeU, która ma 90 dni na zrealizowanie zadania. Powstaną 33 stacje z 505 stojakami i minimum 360 rowerów. 

Mimo ciszy jaka towarzyszyła podpisaniu umowy, radni RM otrzymali maile, w których nadawca informacje, że BikeU Sp. z o.o. została wykluczona w jednym z przetargów w Toruniu. Powodem miało być fałszowanie dokumentów. Według informatorów, wykonawca nie ma odpowiedniego doświadczenia i stworzył w Toruniu bubel. Mówi się, że to najbardziej pechowa inwestycja ostatnich lat, a Toruń rozważa nawet zerwanie umowy... 

Tymczasem przedstawiciel firmy BikeU wyraźnie wskazuje, że ktoś ma cel by rozsyłać maile do wszystkich radnych, w dodatku z fałszywymi informacjami. Stawia sprawe jasno i określa ją jako oczernianie spółki. W toruńskiej sprawie sąd drugiej instancji nie potwierdził ani jednego z 28 postawionych firmie zarzutów. Powodem była firma NextBike, konkurent wobec spółki BikeU.

BikeU jest operatorem systemu rowerowego w Krakowie, ale tu doszło do blokady, bo dostawcą systemu jest NextBike Polska. Kraków zapłacił za dziesięcioletnią licencję i trwa wyjaśnianie sprawy.

Po raz kolejny zajmujemy się sprawą budowy Szczecińskiego Systemu Roweru Miejskiego, który rodzi się w wyjątkowych bólach. Podpsianie umowy z BikeU daje nadzieję, że system ruszy jeszcze latem tego roku. Mamy też nadzieję, że negatywna kampania skierowana przeciwko firmie, która chce wdrożyć system po prostu ucichnie.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook