Rondo czy światła?

06.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nasz materiał o niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Przelotowej, Handlowej, Zofii Nałkowskiej i Łubinowej, odbił się szerokim echem.

Odezwali się do nas inicjatorzy zbudowania w tym miejscu mini ronda, które miałoby poprawić bezpieczeństwo ruchu na tym skrzyżowaniu. Inicjatywa znalazła nawet miejsce na specjalnym portalu gdzie autorzy przekonują do swych racji. 

Przesyłając nam informację na ten temat proszą o jej nagłośnienie. Oto co czytamy w liście do naszej redakcji: może mielibyście ochotę wesprzeć nasz projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok ?  https://www.facebook.com/rondoprzypetli
Zależy nam, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób głównie z prawobrzeża, os.słonecznego i majowego, ponieważ głównie tych mieszkańców dotyczy problem skrzyżowania przy pętli. Złożyliśmy dzisiaj wniosek dotyczący zbudowania w tym miejscu MINI RONDA. Wniosek dopiero będzie rozpatrywany i może nawet nie przejdzie wstępnej weryfikacji, ale jeśli by przeszedł, a Wy umieścilibyście artykuł na ten temat, być może Wasi czytelnicy oddali by głos na ten projekt. Ostatnio pisaliście na temat tego skrzyżowania w gazecie i nawet nie wiedzieliśmy, że sprawa dotycząca tego miejsca ciągnie się tak długo. 
Bylibyśmy wdzięczni za pomoc przy rozpowszechnianiu naszego projektu. Pozdrawiamy.

Nie ulega wątpliwości, że skrzyżowanie jest rzeczywiście niebezpieczne, a kierowcy z innych miast po porstu się tu gubią. Czy rondo jest najlepszym panaceum, tego nie wiemy. Jednak każde rozwiązanie czy to ze światłami czy w postaci ronda – choć to wydaje się też nie rozwiąże sprawy, może wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu pieszego i samochodowego. Można tylko apelować do władz miasta by sprawę w tym roku wreszcie rozwiązać bo kilka lat starań samorządów osiedlowych jak i liczba zdarzeń drogowych w tym miejscu, są dostatecznym argumentem na podjęcie stosownych decyzji. Czekają na nie zmotoryzowani i mieszkańcy osiedli Majowego i Słonecznego, którzy tędy kilka razy dziennie muszą przekraczać jezdnię do pobliskiej pętli autobusowej. Wyczekują też najmłodsi, bo ze Słonecznego maszerują do Gimnazjum na Majowym, a z Majowego do Szkoły Podstawowej na Słonecznym. 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.