Relacja z Ekofestynu w ZS nr 2

29.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zawsze przed majowym weekendem odbywa się ta lubiana przez uczestników impreza.

Tradycyjnie w kwietniu gdy świat obchodzi Dni Ziemi, na dziedzińcu Zespołu Szkół nr 2 w Dąbiu odbywa się Rodzinny Festyn Ekologiczny. Ta szkoła ma duże zasługi w propagowaniu ekologicznego stylu życia i w kształceniu specjalistów z zakresu pozyskiwania energii odnawialnej.
 
W tutejszym Technikum Kształtowania środwosika można zdobyc ciekawe i poszukiwane zawody. Absolwenci są chętnie zatrudniani w firmach produkujących panele słoneczne czy siłownie wiatrowe. O sposobach produkcji energii odnawialnej uczestnicy Ekofestynu mogli się dowiedzieć na jednym ze stoisk. Pokazano też jak pozyskać sól na potrzeby własne. Powodzeniem cieszyły się pokazy masażu oraz rzeźbienia zębów w wosku stomatologicznym. W tych zawodach można się też kształcić przy ulicy Portowej.
 
Wraz z Festynem odbywała się akcja „drzwi otwarte”, czyli zwiedzanie pracowni w Gimnazjum nr 24 i Technikum Kształtowania Środowiska. Inni zainteresowani mogli się zapoznać z ofertą zdobycia zawodu, w tym roku wznowiono nabór do klasy wędliniarskiej. Absolwenci jako wędliniarze i operatorzy maszyn w przemyśle spożywczym mają zapewnioną pracę choćby w zakładach przetwórstwa mięsnego i drobiu. Dodajmy, że liczba miejsc do tej klasy jest ograniczona i warto się pośpieszyć ze złozeniem dokumentów. O szczegółach można się dowiedzieć odwiedzając stronę internetową ZS nr 2.
 
Na boiskach obok głównego dziedzińca odbywały się zawody piłkarskie. W strefie bufetu można się było posilić kiełbaską z rożna i wypić gorącą kawę bądź herbatę co przy dość chłodnym wietrze rozgrzewało ciało i odświeżało umysł. W Ekofestynie uczestniczyli mieszkańcy Prawobrzeża i uczniowie innych szkół z prawej strony miasta, którzy przybyli na zaproszenie dyrekcji i uczniów ZS nr 2. Jednym ze współorganizatorów Festynu była Rada Osiedla Dąbie. Wkrótce ZS nr 2 zaprosi do udziału w kolejnej edycji Dąbskiego Biegu Ulicznego, ale o szczegółach poinformujemy osobno.
   
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.