Rada nie rezygnuje

09.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po raz kolejny Rada Osiedla Dąbie złożyła wniosek o przywrócenie linii autobusowej na ulicy Pomorskiej.

Dopóki trwała budowa węzła autostradowego Tczewska, linia 73D jeździła ulicą Pomorską co było bardzo na rekę tutejszym mieszkańcom i zatrudnionym w różnych firmach. Od ośmiu miesięcy linia kursuje po swojej stałej trasie i ulica Pomorska została bez żadnej linii. Owszem, jest linia 54, która w godzinach szczytu kursuje do Zakładów Mięsnych, ale trudno to uznać, za połączenie dogodne dla mieszkańców.
 
Cały rejon ulicy Pomorskimi od przejazdu kolejowego do ronda Łupaszki jest bez połączenia komunikacyjnego. A przecież to uprzemysłowiona część Dąbia z kilkuset mieszkańcami, którzy chcą pojechać do lekarza, na zakupy czy w sprawach administracyjnych do centrum Dąbia. W znacznej części są to mieszkańcy w podeszłym wieku i choćby jeden autobus łączący ten rejon miasta z Dąbiem jest absolutnie potrzebny!
 
– Występujemy w tej sprawie po raz kolejny, gdyż na pierwsze dwa pisma nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Wspieramy mieszkańców bo uważamy, że mają rację – dodaje. – Pisanie uzasadnienia do tak oczywistej oczywistości jest wręcz i śmieszne i trudne jednocześnie – mówi Leszek Bochnacki sekretarz RO. Wystarczy tylko pomyśleć, że z podstawowymi zakupami trzeba wędrować do najbliższych domów dwa kilometry – dodaje. Matki z małymi dziećmi w wózkach, dzieci i młodzież, która uczęszcza do szkół podstawowych, gimnazjalnych czy średnich? Też mają do pokonania kilometry – mówi Leszek Bochnacki. Żałujemy tylko, że żaden z radnych I Okręgu nie wyraził rzeczywistego zainteresowania tym tematem…
 
Już w połowie ubiegłego roku pojawiła się informacja, że planowane jest uruchomienie nowej linii autobusowej łączącej Płonię poprzez ulicę Pomorską z Dąbiem osiedle. Jak się okazało była to błędna informacja mająca po prostu uspokoić zainteresowanych by nie zawracali głowy! Tym większe jest rozżalenie i tym większe oczekiwanie mieszkańców na podjęcie decyzji o nowej linii. Na spotkaniu z prezydentem jakie w maju ubr odbyło się z radami osiedli Prawobrzeża, padała konkretna obietnica, że z rezerwy budżetowej prezydenta zostanie uruchomiona taka linia przez ulicę Pomorską. Niestety, Piotr Krzystek rzucił słowa na wiatr. Pora na realaizcję obietnicy.
 
EL
Na foto duży blok SM "Dąb" przy ulicy Pomorskiej.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook