Przęsła nowego mostu

20.08.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozpoczyna się montaż nowego mostu, który powstanie w ciągu ul. Krygiera. Pierwsze segmenty płyną już na teren inwestycji.

Nowy most będzie konstrukcją trójprzęsłową. Długość obiektu (konstrukcji niosącej) wyniesie ponad 227m a szerokość całkowita to ponad 15m. Montaż konstrukcji mostu potrwa kilka. Po dopłynięciu na miejsce montażu, pierwszy segment zostanie podniesiony na docelową wysokość i ustawiony przy przyczółku oraz jednym z filarów. Do zamontowania są trzy przęsła obiektu. Po ich montażu rozpocznie się scalanie całej konstrukcji.Montaż potrwa kilka dni 

O inwestycji

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

Koszt to ponad 114 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.