Prace ruszyły

27.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, rozpoczęły się prace renowacyjne przy Rubinowym Stawie na osiedlu Słonecznym.

Wykonawca wyłoniony w przetargu ma na ich zakończenie 90 dni, czyli do końca roku otoczenie Stawu zmieni się całkowicie. Renowacja jest dalszym etapem prac jakie prowadzono tu już w maju, a które polegały na udrożnieniu odpływu wody. Wtedy powstał nowy odcinek rurociągu i kilka studzienek rewizyjnych. Teraz przyszedł czas na kolejny etap, obejmujący już całe otoczenie zbiornika. Inwestorem jest miasto, a bezpośrednim nadzorcą Zakład Usług Komunalnych.

Z części terenu niknęło już zniszczone ogrodzenie, które zastąpi ogrodzenie systemowe (z elementów), które jest znacznie bardziej trwałe i bardziej estetyczne. Zostanie usunięta część krzaków samosiejek, postawione będą nowe ławeczki, a także zmieni się tzw. amfiteatr od strony ulicy Jasnej. Całość prac wyceniono na ponad 480 tysięcy złotych. Po renowacji Staw będzie – tak jak do tej pory – świetnym miejscem do rekreacji i wypoczynku, a także codziennych spacerów. Od strony SP nr 37 można na ustawionych tu stolikach pograć w szachy, a uprawiający NordicWalking mogą odpocząć na ławeczkach. Zlokalizowany opdal nowy plac zabaw dla dzieci przyciąga nie tylko najmłodszych, tworząc kompleks rekreacyjny w samym sercu dużego osiedla. 

Bel

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook