Prace drogowe na Gdańskiej

28.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wrzesień będzie kolejnym miesiącem, w którym należy spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicy Gdańskiej.

Na ul. Gdańskiej trwają roboty związane z wymianą trakcji oraz torowiska tramwajowego. W związku z tym, że z początkiem września należy spodziewać się wzmożonego ruchu na nitce wjazdowej do centrum miasta, zdecydowano o przywróceniu wyłączonego z ruchu pasa jezdni.Jak zapewnia nas Bogusław Gościniak dyrektor kontraktu w Energopol SA, od 01.09.2014 r. na odcinku ul. Gdańskiej / od Estakady Pomorskiej do wjazdu na Trasę Zamkową– kierunek do centrum – przywróci się wewnętrzny pas ruchu, do czasu rozpoczęcia kolejnego etapu robót tj. fundamentowania torowiska.Słupki dotychczas wygradzające cały pas ruchu przesunięte zostaną bezpośrednio do krawężnika jezdni.

Przewidywany okres trwania powyższej organizacji potrwa minimum ok. 1 miesiąca. W zależności od sytuacji na budowie mogą wystąpić krótkotrwałe zajęcia części udrożnionego pasa drogi na wykonanie niezbędnych robót przy torowisku.W miarę postępu  prac w kolejnych etapach, dokonywane będą w miarę możliwości kolejne ułatwienia w ruchu kołowym zarówno na nitce wjazdowej do miasta jak i wyjazdowej.

Osoby które mają zamiar podróżować z Prawobrzeża w kierunku centrum miasta oraz z powrotem, w celu uniknięcia wzmożonego ruchu i związanych z tym utrudnień, mogą skorzystać z pociągów. W tygodniu w godzinach 6.00-9.00 trasa Szczecin Dąbie – Szczecin Główny jest obsługiwana przez 14 pociągów. Średni czas podróży to 17 minut, pociągi kursują mniej więcej co 10 minut. Natomiast trasa Szczecin Główny – Szczecin Dąbie w godz. 14.30-17.30 jest obsługiwania przez 15 połączeń. Średni czas podróży to 15 minut, pociągi kursują mniej więcej co 10 minut. Aktualny rozkład oraz szczegóły na www.rozklad-pkp.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.