Powraca temat stadionu w Dąbiu

02.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
W miejscu lotniska w Dąbiu miałby stanąć nowy stadion Pogoni Szczecin l fot. www.muratorplus.pl

Od dłuższego czasu temat budowy nowego obiektu sportowego, głównie dla piłkarskiego klubu Pogoń Szczecin, ucichł. Powraca on jednak jak bumerang po wizycie posła Andrzeja Piątaka w Radiu Szczecin.

Wszyscy kibice śledzący rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy mogą dostrzec różnice pozaboiskowe między drużyną ze Szczecina a większością ekip grających w najwyższej klasie rozrywkowej piłki nożnej w Polsce. Przychodząc na stadion Floriana Krygiera w naszym mieście z rozrzewnieniem myślimy o innych, większych, nowocześniejszych obiektach znajdujących się w coraz większej ilości miast. Prezydent, Piotr Krzystek, powtarza jednak, że budowa takiego stadionu to ogromne koszty, na które w tej chwili nie można sobie pozwolić.

W porannej audycji "Rozmowy pod krawatem" w radiu Szczecin bardzo ciekawą informację podał poseł Ruchu Palikota, pan Andrzej Piątak:

- Według mojej informacji prowadzone są rozmowy z jednym z inwestorów holenderskich, który ocenił ich poziom na fatalny, a ekipę która prowadzi negocjacje z ramienia miasta Szczecin uznał za kompletnych amatorów . Podczas tego okresu nie doszło nawet do podpisania listu intencyjnego. Ten inwestor wybudował trzy inne obiekty w różnych miejscach, między innymi w Holandii i Belgii.

Informację potwierdza przedstawiciel holenderskiego inwestora, który przekonuje, że stara się dojść do porozumienia w sprawie budowy nowego obiektu, w miejscu lotniska w Dąbiu.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

W miejscu lotniska w Dąbiu miałby stanąć nowy stadion Pogoni Szczecin l fot. www.muratorplus.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook