Powitali lato

21.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przyszło i na pewno już jest, przynajmniej to astronomiczne.

Na te prawdziwe z ciepłem i słonecznymi dniami trzeba jeszcze trochę poczekać. Wiosna była chłodna i dość wilgotna, i wielu synoptyków przepowiadało, że takie też może być lato. Jak na razie się spełnia. Mimo to kalendarz nie kłamie, lato zawitało i kiedyś w końcu będzie cieplej.
 
Tradycyjny doroczny festyn z okazji powitania lata odbył się w Kijewie. Miejscowa parafia zorganizowała imprezę dla mieszkańców osiedla. Były propozycje dla dzieci z dmuchanymi zjeżdżalniami i zamczyskami, było też coś dla dorosłych, a wszystkim zafundowano bezpłatną kiełbasę w grilla. Była też muzyka na żywo i kilka stoisk z różnymi propozycjami.
 
Ksiądz proboszcz Emanuel Lose włożył wiele wysiłku w organizację festynu, który mimo niepewnej pogody udał się znakomicie. Nawet Niebiosa okazały się przychylne bo nie spadała kropla deszczu. Warto też dodać, że specjalnie dla zabezpieczenia festynu, wygrodzono część, na której jest prowadzona budowa nowego kościoła. Zapobiegło to „wędrówkom” nieproszonych gości po terenie budowy. Gratulujemy Parafii dobrej organizacji i udanej imprezy.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook