Potwierdzili remont sali

15.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Będzie remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 2 w Dąbiu.

Jej stan najlepiej obrazują zdjęcia, a słowa są tylko dodatkiem do obrazu. Sala ZS nr 2 w Dąbiu jest zlokalizowana przy ulicy Portowej, ale większą częścią przylega do ulicy Chorwackiej – tuż za sklepem Lidl. Od ponad 40 lat sala nie widziała remontu. Ostatnio żadnych złudzeń nie pozostawił SANEPID, który wydał zalecenie wykonania remontu do końca grudnia.
 
Sala jest budowlą przedwojenną, największą na terenie Dąbia. Z powodu wieku i wyeksploatowania zaczęła zagrażać bezpieczeństwu ćwiczących. Odpadająca glazura, stare zagrzybione prysznice i toalety, a w podłodze wygryzione przez szczury i myszy dziury, to codzienność dla uczniów ćwiczących tu od rana do wieczora. Sala ma obłożenie od godziny 7,15 do 22,00, bo kiedy nie ćwiczą uczniowie, w sali są prowadzone różne zajęcia, a chętnie przychodzą też starsi chcący po prostu poćwiczyć. Podsufitka sali jest wykonana z palnego materiału i wystarczy iskra by doszło do pożaru. Stare odrapane toalety czy zagrzybione prysznice, a także zniszczone podłogi taki widok wita ludzi przybyłych z całej Polski, którzy biorą udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej czy innych imprezach organizowanych przez Zespół Szkół.
 
Po naszym materiale z czerwca, sprawą zainteresowali się radni RM, którzy dokonali wizji lokalnej. Potwiedzili nasze spostrzeżenia jak i uwagi o koniecznym remoncie. Jeszcze w tym roku sala doczeka się malowania i powierzchownego remontu. Miasto znalazło na to 120 tysięcy złotych. Już ogłoszono przetarg na wykonawcę. W przyszłym roku w sali rozpocznie się długi i gruntowny remont. Stuletni budynek zmieni się nie do poznania. Zakończenie remontu jest planowane w 2016 roku.
   
   Niektóre lokalne media sobie przypisują „załatwienie” sprawy remontu sali. To kłamstwo, gdyż to nasz portal jako pierwszy nagłośnił sprawę, a dopiero po nas zainteresowały się nią TVP Regionalna i Kurier, niemal dwa tygodnie później. Zamiast więc przechwalać się kto i jak bardzo jest skuteczny, wystarczy po prostu powiedzieć prawdę. Wszystko jest do sprawdzenia na naszym portalu w archiwum artykułów. Ważne, że zrujnowana największa w Dabiu sala odzyska funkcjonalność i poprawi swój wygląd.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.