Pol’and’Rock gra!

03.08.2023, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Strefa Pomorza Zachodniego już działa!a.

Rozpoczyna się 29. Pol’and’Rock Festival! Na lotnisku Czaplinek-Broczyno są już dziesiątki tysięcy miłośników muzyki i dobrej zabawy. Oficjalny start imprezy zaplanowano o godzinie 15, ale znajdująca się tam strefa Pomorza Zachodniego działa od rana. O godzinie 13 uroczyście otworzą ją Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, szef fundacji WOŚP Jerzy Owsiak i prof. Lex Drewinski. Słynny plakacista przywiózł do festiwalowego miasteczka swoją najnowszą wystawę „Poster Show”.

Wakacyjne święto muzyki i najpiękniejsze podziękowanie za pracę wolontariuszy WOŚP odbywa się na terenie lotniska Broczyno pod Czaplinkiem. Tak jak przed rokiem. Ale strefa Pomorza Zachodniego w festiwalowym miasteczku jest dwa raz większa niż rok temu!

- Strefa jest większa niż połowa boiska piłkarskiego. Ma pięć tysięcy metrów kwadratowych. A najważniejsze, że na tej przestrzeni zmieściliśmy bardzo dużo wydarzeń, dużo różnych aktywności - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Codziennie o poranku jest joga, a później inne zajęcia sportowe. Są warsztaty ekologiczne, bo Pomorze Zachodnie to zielony region. Dbamy o środowisko. Są zabawy i konkursy dla dzieci, spotkania z dobrą książką czy lekcje salsy. Równie gorąco jak do nauki tańca zachęcamy do odwiedzenia rozbudowanej strefy zdrowia - podkreśla marszałek.

Można tam zrobić bezpłatne badania profilaktyczne, przeszkolić się z udzielania pierwszej pomocy, a nawet umówić na indywidualne konsultacje psychologiczne. Warto zajrzeć nie tylko do mobilnych gabinetów lekarskich (żeby np. przebadać wątrobę), ale również na „warsztaty uważności” prowadzone przez specjalistów ze szpitala w Gryficach czy na trening opatrywana złamań i ran, który poprowadzą zawodowi ratownicy WSPR. 

STREFA SPORTU, STREFA KSIĄŻKI I STREFA CHILL

Pomorze Zachodnie na Pol’and’Rock prezentuje się w formule kilku podstref: książki, nauki, sportu, wypoczynku, zdrowia, rpomocji regionu. W programie są wydarzenia artystyczne, edukacyjne, zabawa i rekreacja. Animacje dla dzieci, spotkania z ekologią, podwieczorki z poezją, fascynujące wykłady, a nawet badania profilaktyczne.

W strefie sportu oprócz codziennej gimnastyki (godz. 10-11) odbywają się m.in. rozgrywki badmintona, kręgle, bule, roundnet, trickboard, a nawet zapasy sumo. Jest też coś dla rowerzystów i miłośników tańca (salsa, bachata). Roztańczone Pomorze Zachodnie zaprasza codziennie od godz. 18 do 20. W strefie piękna (od godziny 10) zaplanowane są m.in. „lawendowe warsztaty” czy spotkania z fizjoterapeutami.

Strefa dziecięca zaprasza na rajski plac zabaw (z piaskownicą, balonami, bańkami mydlanymi i fotobudką) oraz piracką wyspę. Codziennie będą odbywały się tam również warsztaty dla dzieci (np. „Kodowanie bez prądu”) i zabawy integrującedla rodzin.


 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.