Pojuchy ze skateparkiem

18.05.2023, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Obiekt czeka jeszcze na pozwolenie na użytkowanie, ale już wkrótce będą mogli z niego korzystać amatorzy rolkowych i deskorolkowych akrobacji.

"Budowa skateparku Chełminek" to jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przy ulicy Chełmińskiej powstały żelbetowe tory do jazdy i akrobacji na rolkach oraz  deskorolkach, wykonane metodą torkretowania. Na przeszkodach zamontowano tzw. copingi. Cały obiekt  ma powierzchnię 800 m2.

W ramach zagospodarowania terenu wykonane zostały alejki o nawierzchni mineralnej, dojścia z kostki betonowej,  betonowe siedziska w formie „minitrybuny” oraz schody terenowe. Obiekt został wyposażony w urządzenia  małej  architektury: stojaki na rowery, kosze na śmieci, tablicę regulaminową, zabudowę  parawanową toalety przenośnej.

Pojawiły się również  nasadzenia: 30 drzew z gatunku wiąz holenderski, grab pospolity, żywotnik zachodni oraz prawie 300 krzewów z gatunku  irga płożąca, irga Dammera oraz berberys Thunberga, a także trawniki. Jest też poidełko i nowe oświetlenie, w tym specjalnie dedykowane takim obiektom jak skatepark. Aktom wandalizmu ma zapobiegać monitoring.

Inwestycję zrealizował Zakład Usług Komunalnych. Wykonawcą jest  konsorcjum firm: Thomas Sp. z o.o. Sp.k. oraz Techramps Sp. z o.o. Sp.k., a koszt prac to 1 747 207 zł.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook