Podsumowanie Tygodnia Promocji Zdrowia w SP 74

30.10.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W dniach 15-19 października b.r. w Szkole Podstawowej nr 74 na Prawobrzeżu Szczecina miał miejsce Tydzień Promocji Zdrowia.

Obfitował on w różne atrakcje dla młodszej i starszej dziatwy szkolnej. Dla maluszków zorganizowano warsztaty edukacyjne „O tym skąd super bohaterowie czerpią swoje moce i dlaczego księżniczki są tak piękne” przeprowadzone przez „Just Health” - Poradnię Dietetyczną i Biomedycyny Sportowej. Pani Anna Dykiert zrealizowała niezmiernie ciekawe zajęcia z bajkoterapii pt. „Papierowy Teatr KAMISHIBAI”. Zważono też uczniowskie tornistry. Ponadto, miały miejsce pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcje na temat właściwie komponowanych posiłków. Starsze dzieci i młodzież uczestniczyły w wykładzie i prezentacji multimedialnej pt.: ”Substancje psychoaktywne”, przeprowadzonej przez p. Izabelę Wojtal z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia” i z „Sanepidu”. Rodzice również mieli szansę na poszerzenie wiedzy o logopedii i poprawnej wymowy na zajęciach prowadzonych przez specjalistów. Ogromnym wydarzeniem był udział klas siódmych w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Bezcenny dar krwi” przeprowadzonych przez Zastępcę Koordynatora d/s Ekip i Promocji p. Justynę Gębkę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Odbył się też kwiz dla klas siódmych p.t. „Jedz zdrowo i wartościowo”, w którym uczniowie klasy 7a zdobyli podium i nagrody sportowe ufundowane przez Radę Rodziców. Zwyciężczynią została Maja Wójcik, drugie miejsce zajął Kacper Macuga a trzecie Tymoteusz Szczech.

Aktywny marsz ulicami osiedla pod hasłem „Z czerwonym jabłuszkiem i uśmiechem aktywnie po zdrowie” dzieci i nauczycieli był sportowym podsumowaniem tego tygodnia.

Koordynatorkami Tygodnia są kolejny już raz pani wicedyrektor Dorota Grygiel oraz mgr Sylwia Gwardys-Szczęsna.

Anna Rzemieniecka 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.