Podjuchy (jeszcze) bez roweru

12.09.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jedno z większych osiedli Prawobrzeża nadal bez roweru miejskiego.

W Podjuchach nie ma ani jednej stacji roweru miejskiego. Nie potrzeba, czy ktoś o Podjuchach zapomniał? Ani jedno, ani drugie. Gdy w drugim etapie – po dwóch latach od uruchomienia roweru w centrum, budowano system na Prawobrzeżu, Podjuchy nie spełniały założeń i odsunięto inwestycję na dalsze lata. – Rower z założenia miał być wsparciem dla SST, a z Podjuch do tramwaju mamy 4 kilometry, więc jakby w sposób naturalny inwestycja nie wpisywała się w plany, mówi Maciej Szyszko przewodniczący samorządowej RO Podjuchy. Mankamentem jest też brak na naszym osiedlu jak i w kierunku Zdrojów ścieżki rowerowej co utrudnia korzystanie z roweru, mówi przewodniczący. – W Dąbiu powstał system z wieloma stacjami i stanowi on jakby wewnętrzną całość, bo większość użytkowników przemieszcza się pomiędzy owymi stacjami lub korzysta z ulicy Wiosennej i jedzie na, lub ze Słonecznego, dodaje Maciej Szyszko.

Podjuchy ze swym silnie pagórkowatym terenem, mogą mimo wszystko być atrakcyjnym dla korzystających z roweru miejskiego. Jednak przyjdzie na niego jeszcze poczekać. – Raczej nie zapowiada się, że miasto zainwestuje teraz w budowę systemu na naszym osiedlu, bo brakuje pieniędzy, ścieżek i innej infrastruktury, ale widzimy dużą szansę, mówi przewodniczący. Zapowiedziana budowa systemu Kolei Metropolitalnej wraz z budową nowego, dużego węzła przesiadkowego w okolicach dworca w Podjuchach, to szansa na budowę i uruchomienie systemu roweru miejskiego na naszym osiedlu, twierdzi Maciej Szyszko. Węzeł w Podjuchach – według planów, ma powstać za trzy – cztery lata. Do tego czasu raczej nie uda się przekonać włodarzy miasta by zainwestowali w budowę roweru miejskiego w Podjuchach.

Już kilka miesięcy temu rady osiedli Podjuch, Zdrojów i Klucza skierowały do miasta wspólny wniosek o budowę ścieżki rowerowej łączącej te osiedla. Dałaby ona możliwość bezpiecznego podróżowania pomiędzy tymi osiedlami. Na razie brak jednoznacznej odpowiedzi ze strony adresata wniosku. Rady przypomną magistratowie, żśe budowa ścieżki jest niezbędna by w przyszłości liczba wypożyczeń roweru miejskiego była na wysokim poziomie.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook