Pociągiem na Poland’s Rock

04.08.2022, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W czwartek startuje Pol’and’Rock, w środę ruszają festiwalowe pociągi

Fani muzyki, którzy jadą na festiwal Pol’and’Rock 2022, mogą skorzystać z dogodnych połączeń kolejowych. Dzięki inicjatywie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w rozkładzie jazdy na 3--7 sierpnia znalazły się dodatkowe pociągi regionalne. – Zachęcamy do korzystania z ekologicznego i bezpiecznego transportu. Każdego dnia uruchomionych zostanie 16 dodatkowych składów – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Rozkład jazdy z dodatkowymi festiwalowymi pociągami został przygotowany na wniosek marszałka Olgierda Geblewicza. Samorząd województwa wspiera organizację Pol’and’Rock - dzięki temu wielkie muzyczne wydarzenie drugi rok z rzędu odbywa się w naszym regionie. – Już odliczamy godziny do rozpoczęcia festiwalu. Cieszymy się, że Pol’and’Rock zagościł na Pomorzu Zachodnim. W tym roku nie ma ograniczenia liczby uczestników, spodziewamy się dużej frekwencji, dlatego uruchamiamy więcej pociągów, którymi będzie się można dostać do Czaplinka. Każdego dnia na tory wyjedzie 16 dodatkowych składów – podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Od 3 do 6 sierpnia każdego dnia 16 par dodatkowych pociągów dowiezie pasażerów na festiwal, głównie z kierunku Szczecinka. Składy zostaną skomunikowane z pociągami IC i Regio z kraju. Ponadto dodatkowe pociągi odjadą ze Stargardu i Runowa Pomorskiego, po skomunikowaniach z kierunku Trójmiasta, Koszalina, Warszawy i Szczecina. Ponadto jeździć ma też 6 par pociągów stałego kursowania. Łącznie zatem każdego dnia na trasie znajdą się 22 pary pociągów.

W ostatnią noc festiwalową i dzień po zakończeniu koncertów, czyli 7 sierpnia, na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów odwozowych – najwięcej do Szczecinka, a także do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina. Plus 4 pary pociągów stałego kursowania. W sumie będą to 22 pary pociągów. Zdecydowana większość pociągów będzie zestawiona z co najmniej dwóch zespołów SA136 o pojemności 450 miejsc, w tym 316 miejsc siedzących. Część kursów obsłużą także zachodniopomorskie hybrydy, choć ich głównym zadaniem w czasie festiwalu będzie przede wszystkim zabezpieczenie obsługi pociągów na pozostałych liniach niezelektryfikowanych województwa zachodniopomorskiego.W ostatnią noc festiwalową i dzień po zakończeniu koncertów, czyli 7 sierpnia, na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów odwozowych – głównie do Szczecinka, ale również do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina, a także 4 pary pociągów stałego kursowania. W sumie ponownie będą to 22 pary pociągów.

28 Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-5-6 sierpnia 2022 r. na terenie lotniska Czaplinek - Broczyno. Wydarzenie jest niebiletowane. Do dyspozycji uczestników jest darmowe pole namiotowe.   W festiwalowym miasteczku przygotowana została Strefa Pomorza Zachodniego z miejscami do wypoczynku i kreatywnej zabawy. Przez trzy dni będą się tam odbywały m.in. ekologiczne warsztaty, poranne zajęcia jogi, lekcje salsy, zajęcia dla najmłodszych, pokazy, konkursy.

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.236.134.129). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.