Pociągi dla obywateli Ukrainy z lotniskado Szczecina

08.03.2022, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dwie hybrydy i „Smerf” od wtorku do piątku kursować będą na trasie port lotniczy Goleniów - Szczecin Główny.

To specjalny transport dla obywateli Ukrainy, którzy czarterami wracają z Egiptu. Codziennie na goleniowskim lotnisku lądują dwa takie samoloty z około 600 turystami, którzy stali się uchodźcami. Wielu z nich potrzebuje pomocy i miejsca schronienia. Pojazdy należące do Województwa Zachodniopomorskiego będą bezpłatnie przewozić obywateli Ukrainy z lotniska na dworzec Główny w Szczecinie. Lądującymi w Goleniowie samolotami Egyptair wraca codziennie około 600 osób.

Z portu lotniczego Szczecin - Goleniów codziennie o godzinie 12.18, od wtorku do piątku, odjeżdżać będą dwie hybrydy. W rezerwie czekał będzie również szynobus SA136, czyli popularny „Smerf”. Pociągi zatrzymają się w Dąbiu, a na stacji Szczecin Główny mają być o godz. 13.07. W każdym pojeździe jest 150 miejsc siedzących i 150 stojących.

Wśród przylatujących do Goleniowa są osoby, które mogą liczyć na rodziny lub znajomych przebywających w Polsce. Oni zwykle mają zapewniony transport i miejsce pobytu. Dla pozostałych organizowana jest pomoc: przejazd do Szczecina, a później posiłki i nocleg. W porcie lotniczym oraz na dworcach kolejowych pracują wolontariusze. Dalsze wsparcie organizowane jest w tzw. punktach recepcyjnych.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.