Pewne zwycięstwo

21.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W 17 kolejce III ligi SALPS-u doszło do pojedynku między Vertigo JW4057 a Prawobrzeżem.info. Wygrali goście tego spotkania 3:1.

Przed meczem nieznacznym faworytem spotkania byli Prawobrzeżanie, którzy w pierwszym meczu, na własnym parkiecie, pokonali Vertigo 3:0. Przewaga była również widoczna w tabeli, obie ekipy bowiem dzieliło 7 punktów.

Pierwsze dwa sety to prawdziwy popis gości w polu zagrywki. Każdy zawodnik w tym elemencie gry sprawiał problem zawodnikom Vertigo, którzy nie potrafili poprawnie przyjąć serwisów Prawobrzeżan. Brak dobrze dogranej piłki do siatki utrudniał zadanie rozgrywającemu gospodarzy, który rozgrywał piłkę czytelnie co często kończyło się blokiem punktowym po stronie rywali. Dzięki takiemu obrotowi spraw goście wygrali pierwsze dwa sety do 17 oraz 13. Trzecia partia to bardziej wyrównana walka na boisku. Gra punkt za punkt, wymiana ciosów, która doprowadziła do nerwowej końcówki. W tej lepsi okazali się siatkarze Vertigo, którzy wygrali tą część gry do 23. Ostatni, jak się później okazało, set to powrót do historii z części pierwszej oraz drugiej. Gospodarze zdołali wygrać w 4 partii zaledwie 15 punktów i przegrali spotkanie 1:3.

Vertigo JW4057 vs Prawobrzeże.info 1:3 (17:25, 13:25, 25:23, 15:25)

Kolejny mecz Prawobrzeżanie rozegrają już w najbliższy poniedziałek. W hali przy ulicy Kusocińskiego rywalem będzie lider rozgrywek Ekspert SI. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.