Pętla w lesie, obietnice i frazesy

24.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nic, ale to kompletnie nic się nie dzieje na terenie przyszłej pętli autobusowej Turkusowa.

Magistrat głosem ZDiTM uspokaja, że pętla będzie gotowa na początek września 2016 roku. Taką informację usłyszeli radni w trakcie posiedzenia komisji gospodarki komunalnej, rewitalizacji i ochrony środowiska Rady Miasta. Obejrzeli też gotową wizualizację, która nie odbiega od już prezentowanych – także na naszych łamach.
 
Przyszła pętla autobusowa w połączeniu z istniejącą petlą tramwajową Turkusowa, ma być najważniejszym węzłem komunikacyjnym Prawobrzeża. Stąd tramwajem udajemy się na lewobrzeże, a w drodze powrotnej we wszystkie osiedla Prawobrzeża. Chyba największe oczekiwania mają mieszkańcy Bukowego, którzy obawiają się likwidacji szybkiego połączenia autobusem pośpiesznym linii A. Gdy trasa do centrum jest niezakorkowana, dojazd z osiedla zajmuje mniej czasu niż SST. Teraz dojazd do Turkusowej jest wyjątkowo uciążliwy, a odległość z przystanku Jasna do pętli SST dość spora. Mieszkańcy oczekują, że ich opinie w sprawie zmian w siatce połączeń autobusowych po wybudowaniu pętli autobusowej zostaną wysłuchane i wzięte pod uwagę. Jedno nie ulega wątpliwości, autobusy muszą jeździć częściej by dowozić więcej pasażerów do SST.
 
Plany miasta są takie, że na wysokości przystanku SST Hangarowa, planowana jest budowa parkingu typu Park & Ride. Ma się tu pomieścić 400 aut. To mało, alarmują osiedlowi radni z Prawobrzeża. Tyle aut to jedzie do centrum w porannym szczycie w ciągu pół godziny. Na planowanym do zabudowy placu (część lotniska Dąbie) także nic się nie dzieje.

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.