Pediatria w Zdrojach otwarta

18.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od dziś w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha nie ma już izby przyjęć dla dzieci.

Została w całości przeniesiona wraz z dwoma oddziałmi pediatrycznymi do Zdrojów. Dziś pawilon z tymi oddziałami i izbą przyjęć zostały oficjalnie oddane do użytku w Szpitalu w Zdrojach. Tym samym została zainicjowana praca nowego szpitala dziecięcego. Wszystko w ramach Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem, którego budowa jest ostatnim etapem rozbudowy Szpitala Zdroje. W placówce przy Wojciecha pozostała jeszcze oddział chirurgiczny i tu nadal dzieci z urazami mogą otrzymać pomoc. Oddział przeniesie się do Zdrojów pod koniec 2016 roku.
 
W uroczystości otwarcia Izby Przyjęć Pediatrycznej i oddziałów wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa, miasta, radni sejmiku i rady miasta, dyrekcja szpitala, przedstawiciele mediów i personel. – Ten oddział działa już od stycznia, ale dziś dokonujemy jego oficjalnego otwarcia – mówiła Danuta Śliwa dyrektor Szpitala Zdroje. Remont pawilonu numer 19 jest przedostatnią inwestycją będącą kolejnym etapem rozbudowy naszej placówki – dodała. Od piątku w Zdrojach oprócz izby przyjęć, działać będą także dwa oddziały pediatryczne Gastroenterologii i Reumatologii oraz Nefrologii i Leczenia Ostrych Zatruć. Przy salach chorych są węzły sanitarne i pokoje dla opiekunów dzieci.
 
W naszym województwie jako jedynym w kraju, nie ma wojewódzkiego szpitala dziecięcego. Jego funkcje pełnią oddziały zlokalizowane w różnych szpitalach. Dokończenie trwającej budowy Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem, zapewni dostęp najmłodszym pacjentom do wysokospecjalistycznych usług medycznych w jednym miejscu. Powstający pawilon usytuowany centralnie w Szpitalu Zdroje, oprócz bloku operacyjnego będzie mieć lądowisko dla helikopterów, gdyż powstanie tu jedyny dziecięcy oddział ratowniczy. Całkowity koszt budowy Centrum przekroczy 100mln. zł.
 
ELGaleria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.