Pamiętamy

01.08.2023, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rocznica wybuchu Powstania

1 sierpnia - w tym szczególnym dniu - chcemy wyrazić ogromną wdzięczność i szacunek dla Bohaterów polskiej historii.79 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 1 sierpnia cała Polska składa hołd Bohaterom tamtych wydarzeń - żołnierzom i ludności cywilnej stolicy. Również w miastach i miasteczkach Pomorza Zachodniego w Godzinę „W” (17.00) włączony zostanie sygnał syren alarmowych. Minuta zadumy i pamięci o tych, którzy podjęli walkę z okupantem.

Oprócz oficjalnych rocznicowych uroczystości Powstanie Warszawskie upamiętniają również m.in. samorządowe instytucje kultury. Morskie Centrum Nauki rozbłyśnie dziś po zmierzchu iluminacją w narodowych barwach. I będzie tak oświetlone przez dwie godziny.    

W tym szczególnym dniu chcemy wyrazić szacunek i wdzięczność powstańcom warszawskim, którzy po wojnie trafili na Pomorze Zachodnie. Jest ich wśród nas już tylko dziewięcioro: Zofia Cykalewicz, Amelia Korycka, Janina Ostrowska-Kin, Anna Gabryelska, Zbigniew Piasecki, Edward Zamiara, Jerzy Leonowicz, Aleksander Kaczorowski, Marek Szwarc. Dziękujemy za ich służbę dla Ojczyzny! Za ich odwagę i ofiarność. Za to, że ich wielki patriotyzm jest inspiracją dla kolejnych pokoleń.

 

 

Foto int.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.