Pamiętali o potrzebujących

26.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ciekawe efekty przyniosła akcja Bombka, jaka w SP nr 23 odbyła się przed świętami.

Czas przedświątecznych przygotowań sprzyja refleksji i zastanowieniu się nad potrzebami i możliwościami innych. Doskonale wiedzą to w Szkole Podstawowej nr 23 w Dąbiu, gdzie przeprowadzono Akcję Bombka. – Jest to akcja charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na paczki dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, mówi Urszula Lodowska pedagog. Od miesiąca na terenie szkoły panował świąteczny nastrój i niezwykła atmosfera. Spotkania nauczycieli i wspólna praca nad zdobieniem bombek cieszyła nawet tych, którzy początkowo powątpiewali w swoje umiejętności plastyczne. Efekt końcowy zaskoczył chyba wszystkich.
 
Zaangażowanie nauczycieli, uczniów i rodziców przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorek. – Akcji charytatywnej towarzyszyło hasło „Bombka. Licytując-Pomagasz”, mówi Agnieszka Biernacka współorganizatorka akcji. W czasie szkolnej zabawy wylicytowano ponad 60 bombek, a zebrane pieniądze pozwolą na przygotowanie paczek świątecznych dla większej grupy uczniów tej szkoły, informuje Urszula Lodowska. W ramach akcji udało się zebrać ponad dwa i pół tysiąca złotych.
 
Dyrektor szkoły Barbara Bachanek-Jóźwiak, dziękując wszystkim zapowiedziała kontynuację tej akcji w przyszłym roku. Poprzez wspólne przygotowania i wspólną zabawę osiągnięto zamierzony cel. Szkoła Podstawowa Nr 23 w swoim Programie Wychowawczym mocno podkreśla i wskazuje na potrzebę kształtowania postaw opartych na wrażliwości, zaangażowaniu i integracji środowiska szkolnego. Kolejny raz społeczność udowodniła, że potrafi zintegrować się by pomóc potrzebującym. Jest to zasługa wychowawców i uczniów, ale bez poświęcenia organizatorek pań Urszuli Lodowskiej i Agnieszki Biernackiej, akcja miałaby pewnie mniejszy efekt. Dobrze, że są ludzie, którzy pamiętają o potrzebujących i poprzez takie akcje starają się pomagać.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.