Otworzyli ogrzewalnię

08.01.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od dziś w Szczecinie funkcjonuje Ogrzewalnia dla osób bezdomnych.

To kolejne miejsce na mapie miasta, które może pomóc osobom potrzebującym w przetrwaniu trudnego, zimowego okresu. Ogrzewalnia działa całodobowo w okresie jesienno-zimowym (tj. od 01 października do 30 kwietnia). Przestrzeń  przeznaczona jest dla osób bezdomnych pragnących schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Do dyspozycji osób korzystających przeznaczonych jest 17 miejsc siedzących, toalety oraz łazienka z przebieralnią. W czasie pobytu osoby mogą spożyć ciepły napój, dokonać niezbędnych czynności higienicznych oraz przebrać się. Co ważne, osoby przebywające w Ogrzewalni muszą być zdolne do samoobsługi.

Korzystanie z Ogrzewalni jest dobrowolne, bezpłatne i nie wymaga żadnych skierowań. Osoby przychodzące do Ogrzewalni bądź przywiezione przez Policję lub Straż Miejską podlegają rejestracji poprzez wskazanie podstawowych danych osobowych oraz poświadczają własnoręcznym podpisem zapoznanie się z obowiązującymi regulaminem

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych funkcjonuje przy Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień (ul. J. H. Dąbrowskiego 22-23 w Szczecinie). Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania Ogrzewalni znajdują się w regulaminie.

 

Foto UM Szczecin.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.