Otwieramy kąpieliska!

14.06.2023, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a zatem to najwyższa pora, aby otworzyć bramy szczecińskich kąpielisk. Już w czwartek pojawią się na nich ratownicy, a wstęp będzie biletowany

To tutaj można odpocząć od zgiełku miasta, wcale z niego nie wyjeżdżając, zrelaksować się na łonie natury, poczuć wakacyjny klimat nawet w środku tygodnia. Nic więc dziwnego, że szczecińskie kąpieliska cieszą się wielką sympatią mieszkańców, którzy każdego roku tłumnie je odwiedzają.

Na pewno każdy ma swoje ulubione, ale to, które błyszczy obecnie najjaśniej, to zdecydowanie kąpielisko Dąbie. Półtora roku po zakończeniu modernizacji, to wciąż jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w regionie. Są na nim  place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, leżaki, stoły piknikowe czy boiska do plażowej piłki siatkowej, a także wyjątkowa, podświetlona wieczorami, promenada. Pojawią się również punkty gastronomiczne. Jest to też doskonałe miejsce do podziwiania spektakularnych zachodów słońca nad jeziorem. Aby to umożliwić, godziny otwarcia kąpieliska Dąbie zostały wydłużone do 22. Czy tak pozostanie, zależy w dużej mierze od samych użytkowników, przede wszystkim od przestrzegania przez nich regulaminu kąpieliska i zakazu kąpieli w godzinach wieczornych.

Swoich miłośników mają oczywiście również dwa pozostałe kąpieliska: Głębokie i Dziewoklicz. Otoczone zielenią, przyciągają swoim klimatem i malowniczym otoczeniem. Są tam oczywiście miejsca do wypoczynku, pomieszczenia sanitarne i przebieralnie, boiska do siatkówki plażowej. W sezonie otwarte zostaną punkty gastronomiczne. A maluchy będą mogły szaleć na wodnych „dmuchańcach”.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta sezon kąpielowy trwa w Szczecinie od 15 czerwca do końca sierpnia. Ale ponieważ w tym roku pierwsze dni września wypadają w weekend – na kąpieliskach ratownicy będą aż do 3 września.

Dziewoklicz i Głębokie: czynne codziennie w godz. 10 – 20, w tym dwie ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej. Cennik: dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie; bilet ulgowy – 7 zł; bilet normalny – 14 zł, karnet 10 wejść ulgowy – 63 zł;  karnet normalny – 126 zł.

Dąbie: czynne codziennie w godz. 10 – 22, w tym cztery ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej. Cennik: dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie; bilet ulgowy – 8 zł; bilet normalny – 16 zł, karnet 10 wejść ulgowy – 72 zł;  karnet normalny – 144 zł.

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.