Ogromne składowisko ma zniknąć

25.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od kilku miesięcy mieszkańcy Płoni z niepokojem patrzą na dużą hałdę odpadów zgromadzoną na placu byłego Unikonu.

Kilka tygodni temu pisaliśmy na naszych łamach o tej sprawie i są nowe fakty. Teren został skontrolowany przez wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska oraz przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Srodowiska. Jak poinformował Paweł Adamczyk zastepca dyrektora WGKiOś urzędu miejskiego, firmie prowadzącej składowisko zostało cofnięte pozwolenie na gromadzenie odpadów. Nie oznacza to jednak, że spółka Ecowings kończy działalność. Będzie ją kontynuować w jednej z hal.  Firma przerabia głównie odpady budowlane i odpady zmieszane, które odbiera głównie od firm. 

Magistrat informuje, że Ecowings uprzątnie plac do końca kwietnia. Ale w te deklaracje praktycznie nikt nie wierzy. Przemawiają za tym wydarzenia z Polic gdzie ta sama firma nagromadziła kilkanaście tysięcy ton odpadów i ma już wyrok sądowy zobowiązujący do ich usunięcia. Jednak do tej pory tego nie uczyniła. W samej spółce zaszły zmiany, jest nowy prezes, który deklaruje, że odpady znikną.

Mieszkańcy Płoni już od sierpnia protestują przeciwko działalności Ecowings. Zawiązali komitet i zebrali ponad 800 podpisów. Ich działania okazały się skuteczne, gdyż firma ma zniknąć z placu, a swą działaność będzie prowadzić tylko w hali.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.