Odcięli nas od miasta

12.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Dąbia protestują z powodu odcięcia niemal całego osiedla od połączenia z Basenem Górniczym.

Jest wprawdzie jeden jedyny autobus na zwykłej linii 72 ale kursuje co godzinę i obejmuje tylko przystanek przy placu Słowiańskim i przy pomniku w Dąbiu, a cała pozostała część osiedla – w tym także Załom, są pozbawione połączenia z Basenem. Wszystko od połowy czerwca, gdy z powodu groźby zawalenia się Mostu Cłowego zmieniono trasy kursowania linii autobusowych jadących z Dąbia do węzła Basen Górniczy. Mieszkańcy wystąpili w tej sprawie do Rady Osiedla Dąbie, a ta wspierając słuszne uwagi pasażerów, wystąpiła do ZDiTM w sprawie zmian. Rada otrzymała właśnie kuriozalną odpowiedź z ZDiTM. 

Z pisma wynika, że uwagi mieszkańców i RO w sprawie niepotrzebnego skierowania linii zastępczych 856 i 896 zamiast na Basen Górniczy na pętlę Budowe, było błędne. ZDiTM przyznaje też rację, że częstotliwość kursowania autobusów na linii pośpiesznej „C” jest niewystarczająca, a w opinii mieszkańców po prostu żenująco rzadka! Do tego momentu obserwcje i spotrzeżenia zarówno RO Dąbie jak i ZDiTM są zbieżne. Pismo jednak nie daje odpowiedzi na to, kiedy i czy w ogóle nastąpią oczekiwane zmiany. Zakończenie pisma ze wskazaniem na brak pieniędzy na takie zmiany wraz z obietnicą, że w kolejnych kwartałach możliwe iż nastąpią zmiany, nie jest żadną odpowiedzią.

   Od początku skierowanie linii zastępczych na pętlę Bukowe budziło kontrowersje i zdziwienie. Kilkanaście tysięcy mieszkańców pozbawiono zarówno dojazdu jak i powrotu z pętli Basen Górniczy. Mieszkańcy pytają czy linia 856 nie może skręcać na Most Pionierów i jechać na Basen? Może, tylko że w ZDiTM nikt o tym nie pomyślał. Zafundowano dąbianom wycieczkę przez pół Prawobrzeża nie bardzo wiadomo dlaczego. Rzadko kursująca linia nr 72 jedzie bez zmian, a te najbardziej potrzebne i obciążone jadą dokładnie w przeciwnym kierunku. Na domiar wszystkiego, od ubr linia 79 została zabrana z Dąbia i mieszańcy Płoni by dojechać na przystanie przy ulicy Przestrzennej muszą się przesiadać, podobnie jak uczniowie jadący na lekcje do III LO.  Odrębny temat to pośpieszny „C”. W soboty kursuje co godzinę, a w niedzielę i święta nawet co półtorej godziny! Mieszkańcy są baaardzo zadowoleni…

EL

  

 

  

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook