Od soboty duże zmiany

05.10.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pasażerowie komunikacji miejskiej od soboty 9 października będą mieć wiele problemów z połapaniem się z licznymi zmianami w rozkładach jazdy.

Publikujemy tylko zmiany odnoszące się do Prawobrzeża i połączeń z centrum. Pozostałe (liczne) zmiany sa na stronie www.zditm.szczecin.pl Zawieszone będą linie pośpieszne, część tramwajów, ale uruchomina będzie nowa linia nr 13. Wszystko z powodu robót w centrum miasta, szczególnie na placu Rodła. Zmiany obejmują także linie nocne.  Likwidacji ulegną wszystkie przystanki autobusowe zlokalizowane w ciągu ul. Piłsudskiego na odcinku między pl. Rodła a ul. Matejki.
     Autobusy linii B w kierunku Niebuszewa kursować będą przez pl. Rodła na stałej trasie. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła (nr 11530).
      Autobusy linii C od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą zmienioną trasą: w obu kierunkach przez al. Wyzwolenia, z nawrotem na pl. Rodła. Na zmienionej trasie obowiązywać będzie przystanek końcowy „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ul. Mazowiecką, w kierunku pl. Żołnierza Polskiego, w zatoce parkingowej (nr 11536).
   Autobusy linii 70 między przystankami „Starzyńskiego” i „Plac Grunwaldzki” w obu kierunkach kursować będą zmienioną trasą przez ul. Małopolską, pl. Żołnierza Polskiego, al. Wyzwolenia, pl. Rodła, ul. Piłsudskiego. Przystanki „Plac Rodła” znajdować się będą w stałych lokalizacjach (w ciągu ul. Piłsudskiego). Przystanek „Plac Lotników” nie będzie obsługiwany.
    Zawieszone zostanie kursowanie linii A, G i H. Dotychczasowy kurs linii H z pl. Rodła o godz. 6:53 realizowany będzie o godz. 6:54 jako kurs linii C skrócony do pętli „Dąbie Osiedle”.
 Autobusy linii B kursować będą na wydłużonej trasie Osiedle Arkońskie – Osiedle Bukowe. Przystanki „Osiedle Słoneczne” zlokalizowane będą w ciągu ul. Łubinowej (przystanki wspólne z liniami 66, 77 i 97). Na wydłużonym odcinku obsługiwane będą dotychczasowe przystanki linii A: „Kolorowych Domów” i „Osiedle Bukowe”. Częstotliwość kursowania nie ulegnie zmianie.
 Na linii 65 w dni powszednie w godzinach 5:30–8:20 i 14–17:30 będą realizowane dodatkowe kursy w relacji Osiedle Bukowe (peron linii 66) – Turkusowa z częstotliwością co 20 minut.
 Tramwaje linii 7 w dni powszednie będą kursować z częstotliwością co 6 minut w godzinach szczytu.
 Do czasu przywrócenia kursowania linii 2 uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa 13 na trasie Pomorzany (peron linii 6) – pl. Kościuszki – Turkusowa (peron linii 2), kursująca w dni powszednie w godzinach 6–18 z częstotliwością co 12 minut.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.206.13.203). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.