O Puchar Prezesa UKS „Bukowe 29”

13.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W sobotę 11 stycznia kibice piłki siatkowej mogli dopingować zawodniczki, które wzięły udział w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa UKS "Bukowe 29". Na hali Gimnazjum nr 29 stawiło się sześć drużyn, które walczyły o zwycięstwo w systemie każdy-z-każdym.

Dziewczyny zacięcie walczyły o każdy punkt. Na boisku było widać wiele zaangażowania, a zawodniczki dzielnie odbijały piłkę, by ta nie dotknęła pola gry. Drużyny nie zapominały jednak o tym, że siatkówka to także zabawa, więc podczas turnieju panowała przyjazna atmosfera w duchu fair-play, choć emocji w końcówkach setów nie brakowało. Doświadczenie sędziowskie miały okazję zdobywać troszkę starsze zawodniczki SALPS-u: Dagmara Kobylińska, Helena Skiba, Jolanta Dębska i Kornelia Łukojć.

Po rozegraniu pięciu rund bogatych w wiele zwrotów akcji zostały rozdane nagrody. Pierwsze miejsce zasłużenie zdobyło Gimnazjum nr 29 I (czyli skład trzecich klas) pod opieką Pani Agnieszki Beyer-Michoń. Tuż za nim uplasowało się Gimnazjum nr 24 prowadzone przez Panią trener Honoratę Grabek. Na najniższym stopniu podium stanęło Gimnazjum nr 39, którego trenerem jest Pan Mieczysław Zart.  Kolejne miejsca zajęły Gimnazjum nr 7 (trenerki Panie Agnieszka Kosek i Ewa Lewczuk), Gimnazjum nr 29 II (drugie klasy) i Gimnazjum z Przecławia (trener Pani Anna Semeniuk). Dodatkowo została wręczona nagroda MVP (najlepszej zawodniczki) każdej z drużyn.