Nurkowie wyszlifują Szmaragd

01.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W sobotę 2 maja dwudziestu nurków będzie przeczesywać jezioro Szmaragdowe w poszukiwaniu „skarbów”.

Ich prace będzie można podziwiać podczas Eko-pikniku „Szlifujemy Szmaragd”, którego ideą jest posprzątanie jeziora oraz jego okolic. W programie imprezy m.in.: animacje dla dzieci, pokazy wozów strażackich, wspólne oczyszczanie terenów wokół Szmaragdu i wielkie ognisko.Nurkowie rozpoczną akcję 2 maja, w samo południe.  Dwudziestu śmiałków podzieli się na sekcje i  w ciągu czterech godzin będzie wyławiać odpady z jeziora. W trakcie pikniku będzie można także uzyskać wszelkiego rodzaju porady i informacje na temat nurkowani oraz przymierzyć sprzęt.
 
 
Jezioro Szmaragdowe to prawdziwy szmaragd wśród atrakcji przyrodniczych Szczecina. Warto o niego dbać i jak przystało na prawdziwy kamień szlachetny poddać oszlifowaniu. Skąd pomysł na wspólne sprzątanie jeziora i jego okolic?Zimą tego roku na Szmaragdowym nurkowie odkryli beczki, które ktoś wrzucił nieroztropnie do akwenu. Prawdziwa gratką Eko – pikniku będzie wyławianie przez nurków tego, co się kryje się na dnie jeziora. A jakie „skarby” kryje akwen przekonamy się naocznie. Wszystkie śmieci z jeziora będą gromadzone w jednym miejscu, tak, by można było zobaczyć skalę zanieczyszczeń dokonanych przez nieodpowiedzialne osoby.
 
W trakcie pikniku na Szmaragdowym walutą stanie się worek uzbieranych śmieci z okolicznych miejsc spacerowych. Każdy mieszkaniec za worek odpadów otrzyma pyszną kawę, gorącą grochówkę, wejściówkę  na dmuchany zamek i na zwiedzanie wozów strażackich.
 
Wszystkie zebrane śmieci  -  z jeziora i okolic - tego samego dnia zostaną wywiezione przez specjalistyczną firmę. W ramach pikniku odbędzie się także wystawa zdjęć Izabeli Piątkowskiej,  pokazująca najpiękniejsze zakątki jeziora szmaragdowego.
 
Eko - piknik „Szlifujemy Szmaragd” rozpocznie się w sobotę,  2 maja br. w Puszy Bukowej, przy Jeziorze Szmaragdowym (przy ul. Kopalnianej w Szczecnie) o godz. 12.00 i potrwa do ok. godz. 18.00.
 
Organizatorzy: Centrum Nurkowe Born2dive Urząd Miejski w Szczecinie.
 
EL
 
 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.