Nowy parking gotowy

07.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na Prawobrzeżu przybędzie duży parking przy ruchliwej trasie wjazdowej.

Zakończyły się główne roboty budowlane przy parkingu Park & Ride. Powstał na obrzeżach lotniska Dąbie przy ulicy Hangarowej. Jego zadaniem będzie zatrzymanie części ruchu wjazdowego do centrum miasta. Parking to ponad 400 miejsc parkingowych, na utwardzonym i oświetlonym placu. Parking będzie monitorowany. Jest usytuowano bezpośrednio przy linii SST przystanek Hangarowa. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

 

Idea jest taka, by kierowca zostawił tu swoje auto i dalej pojechał tramwajem bez stania w korkach. Plac jest wyposażony w system zliczania aut i wyświatlania ilości wolnych miejsc parkingowych. Po zaparkowaniu auta, kierowcy kładką przejdą na właściwy peron SST, i pojadą w kierunku centrum. Magistrat informuje, że P&R będzie oddany do użytku w listopadzie.

 

Teraz duża rola przed urzędnikami magistratu i lokalnymi mediami by przekonać kierowców do korzystania z tej możliwości. Rzecz bowiem w tym, że plac ma ponad 400 miejsc i jest to pierwszy tego typu parking w Szczecinie. W ciągu godziny w okresie porannego szczytu, do miasta jedzie ponad dziesięć razy więcej aut. Ale dobra i pierwsza jaskółka. Kolejne P&R mają powstać na Prawobrzeżu przy ulicy Struga. Również od strony Gumieniec i Krzekowa też planowane są takie inwestycje.

 

Bel

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook