Nowe osiedle w Dąbiu

07.08.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Podpisano umowę na budowę sześciu nowych bloków w okolicy miejskiej plaży w Dąbiu.

Przepiękny widok z okna na jezioro Dąbie, 500 metrów do plaży i kąpieliska, zieleń i place  zabaw - to tylko niektóre atuty osiedla mieszkaniowego, które powstanie przy ul. Pokładowej, Masztowej, Drukarskiej w Szczecinie. TBS Prawobrzeże podpisał dziś tj 7 sierpnia br. umowę z firmą Calbud na realizację pierwszego etapu inwestycji i przekazał plac budowy. Mieszkania w pobliżu jeziora, wykończone pod klucz. W sześciu budynkach znajdzie się 184 mieszkań, jedno, dwu i trzypokojowych o pow. od 46 m2 do 65 m2.  Mieszkanie będą wykończone pod klucz tj. ściany pomalowane na biało, glazura, terakota, wykładzina PCV na podłodze, kuchenka elektryczna energooszczędna z płytą ceramiczną w kuchni, łazienka z białym montażem.

Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Przewidziano mieszkania dla osób niepełnosprawnych. W każdej klatce schodowej zaprojektowano wózkownie do użytku mieszkańców danej klatki. Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Każde mieszkanie znajdujące się powyżej parteru będzie wyposażone w balkon. Teren wokół budynków będzie kompleksowo zagospodarowany.W ramach inwestycji przewiduje się m.in.:wykonanie chodników, alejek, ławek, trzech placów zabaw dla dzieci i miejsc parkingowych.

Osiedle będzie położone w atrakcyjnej lokalizacji.  Jego atutem z pewnością będzie bliskość jeziora Dąbie, kąpieliska i plaży miejskiej oddalonej jedynie 500 metrów od mieszkań, zieleń, place zabaw i przestrzeń. Zgodnie z umową mieszkania będą gotowe wiosną 2020 r. Koszt inwestycji wynosi ok 64 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego, wkładu gminy, partycypacji najemców i środków własnych TBS Prawobrzeże

Szczegółowe informacje i kontakt. Mieszkania są dostępne w systemie partycypacji. Szacunkowa wysokość partycypacji w kosztach budowy mieszkania na osiedlu wynosi ok. 1500zł za m² powierzchni użytkowej. Zainteresowani mieszkaniami mogą się zgłaszać bezpośrednio do siedziby TBS Prawobrzeże.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.