Nowa fabryka w Dąbiu

16.11.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To będzie najnowocześniejszy zakład tego typu w Polsce.

W Strefie Ekonomicznej Trzebusz (Dąbie) odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Nemera, światowego lidera w produkcji sprzętu medycznego. W związku z dynamicznym rozwojem, w najbliższych latach firma chce trzykrotnie zwiększyć liczbę zatrudnionych. Uroczystość odbyła się na terenie inwestycji, w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz przy ul. Tytanowej 3. Wzięli w niej udział m.in.: właściciele firmy Nemera, władze państwowe i samorządowe, wykonawcy inwestycji - Prime Construction, przedstawiciele projektanta i szczecińskich uczelni wyższych. Podczas uroczystości wmurowano symboliczną cegłę z logo Nemera oraz umieszczono w niej kapsułę czasu, w której znalazły się między innymi: plany inwestycji, peny (wstrzykiwacze) oraz aktualna prasa z informacją na temat budowy.

 

Rozpoczęcie budowy nowego zakładu produkcyjnego było możliwe dzięki połączeniu szczecińskiego Copernicusa z francuską firmą Nemera, światowym liderem w branży produkcji urządzeń medycznych. Nowy zakład produkcyjny powstaje na terenie o pow. 5 ha. Jego najważniejszą częścią będzie tzw. clean room o powierzchni aż 3400 m2. Będzie to specjalne, sterylne pomieszczenie, do którego będą miały dostęp tylko uprawnione osoby,  wyłącznie przez śluzy powietrzne. To tam będzie się odbywał finalny montaż urządzeń do podawania leków. W nowym zakładzie będzie również szeroko rozbudowany dział badań i rozwoju (research & development) czyli tzw. ‘mózg’ zakładu, w którym tworzone będą nowe projekty. Powstanie również narzędziownia, w której firma będzie produkowała formy do wykonywania wszystkich niezbędnych części z tworzyw sztucznych, które potem będą łączone w clean roomie. Nowy zakład ma być ukończony jesienią przyszłego roku.


Aktualnie Nemera Szczecin zatrudnia 120. pracowników, ale ta liczba z miesiąca na miesiąc będzie rosnąć. W ciągu najbliższych lat zatrudnienie ma się zwiększyć trzykrotnie, tak, aby już w 2025 roku w nowym zakładzie pracowało około 350 osób. Aktualnie firma szuka specjalistów z dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, a także technologie tworzyw sztucznych. Jest także praca dla specjalistów od jakości, kierowników projektów (project management) i dla projektantów maszyn oraz urządzeń. Nemera jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do podawania leków dla przemysłu farmaceutycznego i nie tylko. Oferuje produkty i usługi w dziedzinie podawania leków drogą dospojówkową, donosową, wziewną, na skórę, przezskórną i pozajelitową.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.206.13.203). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.