Następca tronu Danii w Dąbiu (aktualizacja)

13.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dziś w Dąbiu żona następcy tronu Królestwa Danii w firmie KK Electronics uruchomiła komorę do testów.

Książęca para odwiedza Szczecin w ramach ogólnopolskiej wizyty na zaproszenie Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Program jednodniowego pobytu w Szczecinie przewiduje między innymi spotkanie z żołnierzami Wielonarodowego Korpusu NATO gdzie służą Duńczycy, wizytę na dziecięcym Oddziale Hemtologii ale jednym z najważniejszych punktów wizyty Księcia Fryderyka będzie natomiast Trafostacja Sztuki, w której odbędzie się FORUM Energetyczne. Wydarzenie podzielone zostanie na dwa bloki tematyczne poświęcone energii wiatrowej oraz gospodarowaniu odpadami. Celem pierwszego seminarium będzie zwrócenie uwagi na perspektywy energetyki wiatrowej w Polsce z wykorzystaniem duńskiego doświadczenia i know-how. Tematyką seminarium będzie również możliwości rozwoju sektora biznesowego w Polsce w odniesieniu do technologii produkcyjnych i przemysłowych, z wykorzystaniem duńskiego doświadczenia.

Księżna Maria Elżbieta odwiedziła firmę KK Electronics przy ulicy Goleniowskiej, gdzie uruchommiła wartą 18mln złotych specjalną komorę do testowania siłowni i rozdzielni elektrycznych. 

Mieszkańcy Dąbia widząc przygotowania miasta do wizyty Książęcej Pary z Danii, wołają, że chcą takich wizyt codziennie! Ulice prowadzące do firm z udziałem duńskiego kapitału zostały tak wysprzątane jak nigdy w historii! Zniknęły sterty śmieci, chwasty przerastające krawężniki zostały wycięte, a pobocza mają przyciętą trawę. Na Zachodzie to standard i normalność, u nas od wielkiego dzwonu – o pardon – od ważnej wizyty wysprzątano to, co powinno być robione systematycznie.

Nie wszystko udało się uprzątnąć na tip top. Jest takie miesjce przy ulicy Przestrzennej, głównej ulicy łączącej Dąbie z miastem, gdzie Książęcą Parę powitała… cud ławeczka! Na jednym z przystanków okoliczni bezdomni ustawili własnym sumptem ławeczkę, która z natury rzeczy powinna być na przystanku. Miasta na to nie stać, ale bezdomni ustawili ławeczkę o konstrukcji widocznej na zdjęciu. Można się śmiać, ale ta cud ławeczka stała już przed Finałami Tall Ships Reaces i witała tysiące gości wjeżdżających do miasta. Służby komunalne udają, że tego cudu nie widzą, a my płoniemy ze wstydu jeśli ową cud ławeczkę dojrzały książęce oczy. Na razie ławeczka ma się dobrze, bo ma inną miasta nie stać.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook