Most do remontu, kłopoty dla pasażerów

12.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już 15 grudnia zmienia się rozkład jazy PKP, a wraz z nim nastąpią zmiany na moście kolejowym nad Regalicą.

PKP rozpoczyna remont kapitalny mostu nad Regalicą, który zaplanowano na cały rok. Most na wysokości Podjuch jest najważniejszym ogniwem transportu kolejowego w Szczecinie. Jest to jedyna przeprawa przez szeroką Regalicę, przez którą prowadzą wszystkie połączenia na północ, południe i do centrum Polski.

Zgodnie z planem, najpierw zostanie zamknięty tor nr 2 (północny), a po pół roku tor od strony południowej mostu. Układ torowisk i rozjazdów jest tu taki, że w praktyce tor będzie zamknięty od stacji Zdroje do posterunku Dziewoklicz. Dla trzech rannych pociągów regionalnych do Stargardu, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego oznacza to zmianę trasy. Pojadą one do Podjuch, po czym pociąg zmieni kierunek i pojedzie w kierunku Dąbia. Pociągi dalekobieżne będą jeździć wolniej ale bez zmiany trasy.

PKP Polskie Linie Kolejowe obawia się, że mimo precyzyjnego rozkładu jazdy mogą występować różne problemy. Wystarczy by któryś z pociągów z głębi kraju spóźnił się, a cały rozkład chwieje się przez kilka godzin. Pasażerowie mogą nie zawsze dotrzeć na czas. Już wiadomo też, że w związku ze zmianami posypały się skomunikowane połączenia z ruchem lokalnym.

Ostatni gruntowny remont most przechodził 25 lat temu. Trwał wtedy 8 miesięcy. Kolejarze po cichu liczą, że i tegoroczny remont też ulegnie skróceniu. Przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić rozkład jazdy.

 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.