Modernizacja modernizacji (Struga)

21.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ulica Struga wraz z rondem w rejonie ulicy Pomorskiej, po przebudowie nabrała charakteru arterii.

To nią Szczecin głównie jest skomunikowany z południem kraju i wschodnią częścią województwa. Prace trwały ponad dwa lata i pochłonęły 112mln zł. Niestety, ulica choć nie tak dawno uroczyście oddana do użytku, nie jest wolna od wad. Właśnie magistrat ujawnił, że zarezerwowano środki finansowe na… modernizację Struga. O co chodzi?

   Najpierw ulewa rozmyła jedną ze skarp, a kolejna załała ulicę pod wiaduktem i cały kraj zobaczył w TV jak w potężnej kałuży utknęła na kilka godzin karetka pogotowia. Są też zastrzeżenia do lokalizacji niektórych przejść dla pieszych, czy braku oświetlenia w ulicy Wiosennej.

   Miasto podpisało umowę na wykonanie poprawek na kwotę 558tys.zł z firmą Strabag.  

Prace obejmą ul. Pomorską, południową jezdnię wspomagającą, część ulicy Łubinowej oraz pod wiaduktem w ciągu ulic Wiosennej i Łubinowej.

   Przy ulicy Pomorskiej i przy rondzie roboty obejmą poprawę wysepek dzielących jezdnie. Zostanie obniżony krawężnik, będzie położona kamienna kostka, która zablokuje TIRom najeżdżanie na krawężniki, a także przesunięte zostaną fragmenty chodników co wiąże się ze zmianą lokalizacji przejścia dla pieszych.

   W rejonie skrzyżowania jezdni południowej wspomagającej Struga i ul. Szymborskiej (za Realem) powstaną wyspy dzielące, usunięty zostanie słupek ostrzegający o przeszkodzie na jezdni. Będzie też położony bruk na wysepce dzielącej w ciągu ulicy południowej.

   Źle położny chodnik na ulicy Łubinowej zostanie wyremontowany, a pod wiaduktem w ciągu ulic Wiosennej i Łubinowej powstanie oświetlenie. Oświetlenie będzie też zainstalowane na  ścieżce rowerowej w ul. Struga, ale jak informuje magistrat tylko w części między ulicami Iwaszkiewicza i Botaniczną. Będą też dodatkowe prace przy obu wiaduktach nad ulicą Struga. Ma być zainstalowana instalacja przeciwoblodzeniowa sączków na wiaduktach ul. Jasnej i ul. Wiosennej. Chodzi o sterowniki ogrzewania sączków wraz z czujnikami temperatury i wilgotności.

   Na szczęście wszystkie te prace nie będą powodować ograniczeń i zmian w organizacji ruchu. Jeśli już to tylko zwężenie w miejscu prac.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook