Minimalna porażka

16.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po blisko miesiącu przerwy na parkiety III ligi SALPS-u powróciła drużyna Prawobrzeża.info. Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką 2:3.

Przed meczem do zwycięstwa typowana była drużyna gospodarzy - Auto Kuler - która plasowała się oczko wyżej w ligowej tabeli. Obie ekipy dzieliły jednak zaledwie 2 punkty co zwiastowało zaciętą walkę w hali przy ulicy Benesza.

Lepiej w mecz weszli, co ciekawe, zawodnicy Prawobrzeża.info, którzy znani są z dość chaotycznej gry w pierwszych minutach spotkania. Świetna gra w obronie oraz przemyślane ataki przechyliły szalę zwycięstwa w secie numer jeden na stronę gości i to oni prowadzili 1:0. Druga partia to lustrzane odbicie tego co działo się w pierwszych fragmentach gry. Gospodarze opanowali nerwy i doprowadzili do remisu w meczu 1:1. Kolejne dwa sety to wymiana ciosów, z której na przemian na tarczy wychodzili siatkarze Auto Kulera, a następnie Prawobrzeża.info. Po ponad godzinie gry na tablicy wyników widniał remis - 2:2. W tie-breaku gospodarze, dzięki mocnej zagrywce, odrzucili rywali od siatki i wygrali 15:10.

Auto Kuler - Prawobrzeże.info 3:2 (18:25, 25:19, 22:25, 25:20, 15:10)

Okazja do zdobycia kolejnych punktów pojawi się już w środę. Wtedy to bowiem zawodnicy Prawobrzeża.info zmierzą się z plasującą się jedno oczko niżej ekipą Vertigo JW 4057.