Mikołajkowy prezent dla SP 71

06.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Z rocznym opóźnieniem, ale wreszcie jest! Boisko Orlik przy SP nr 71 w Dąbiu otwarte!

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach czwartej edycji programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Kompleks jest dwudziestym drugim otwieranym w Szczecinie zespołem boisk, który został wybudowany w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Zespół boisk składa się z:

·        boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej,

·        wielofunkcyjne boisko poliuretanowe,

·        ogrodzenie boisk wraz z piłkochwytami,

·        oświetlenie,

·        murowany budynek szatniowo-gospodarczy,

·        dodatkowo zainstalowano monitoring oraz wyposażono obiekt w system nagłaśniający.

Całkowity koszt budowy nowego kompleksu wyniósł 1,7 mln zł. Inwestycja dofinansowana została w kwocie 333 000 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałą część sfinansowano z budżetu Miasta Szczecin.

Zespół boisk jest zarządzany i użytkowany do południa przez Szkołę Podstawową nr 71. W godzinach popołudniowych zajęcia prowadzone będą przez zatrudnionych w placówce, sportowych animatorów środowiskowych, począwszy od ferii zimowych w 2014 r.

W otwarciu uczestniczyli: Krzysztof Soska z-ca prezydenta, Stefania Biernat radna RM, przedstawiciele wydziału oświaty i RO Dąbie, rodzice, a gospodarzem była dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP nr 71. Ze względu na szalejący huragan, uroczystość przeniesiono do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie w programie artystycznym zaprezentowali scenki sportowe, recytacje, śpiew i taniec. W sali dokonano także symbolicznego przecięcia wstęgi. Dokonali tego: Krzysztof Soska, Stefania Biernat i Barbara Szafryna dyrektor szkoły.

Nietrudno zrozumieć radość dzieci jak i nauczycieli, gdyż ze sporymi problemami (pierwszy wykonawca zszedł z budowy), ale jest ładny obiekt z ładnym budynkiem socjalnym. Życzymy by służył wszystkim, którzy chcą żyć na sportowo. Ten zespół boisk daje takie możliwości. To drugi Orlik w Dąbiu, pierwszy od 3 lat działa przy III LO.

 

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.145.153). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.