Mieszkańcy czekają, urząd uspokaja

09.10.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Miało być tak pięknie, ale będzie jak zwykle, czyli później.

Zapowiadana modernizacja ulicy Szybowcowej będzie później, choć nie zmieni się termin jej zakończenia. Takie przynajmniej wieści płyną z urzędu miejskiego. Mieszkańcy się niecierpliwią, a urząd uspokaja. Będzie jak zapisano w kontrakcie z wykonawcą, ale roboty rozpoczną się cztery miesiące póżniej.
 
Przebudowa ulicy Szybowcowej, której nawierzchnia przypomina miejscami tę z dziewiętnastego wieku, miała się rozpocząć w październiku. Wiadomo, że tak się nie stanie, gdyż w obawie przed ostrą zimą, wykonawca postanowił rozpocząć roboty ziemne w lutym. Wszystko po to by nie zablokować wjazdów do posesji. W tym roku wykonawca przejmie jednak plac budowy i dokona niezbędnych wycinek różnej roślinności – w tym starych topli. Zasadnicze roboty rozpoczną się w lutym i zakończą w październiku. Tak przynajmniej zapewnia magistrat opierając się na zpewnieniach wykonawcy.
 
Remont ulicy Szybowcowej to efekt niemal 20-letnich starń miejscowej RO. Ulica jest świetną alternatywą w przypadku zablokowania ulicy Goleniowskiej. Wtedy spokojnie można jechać do i z centrum właśnie Szybowcową. Jednak jej stan i zakaz wjazdu pojazdom powyżej 3,5t ciężaru całkowitego sprawia, że teraz nie można z niej korzystać we własćiwy sposób. ©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.