Lustro potrzebne od zaraz

01.10.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Skrzyżowanie ulic Wiosenna i Gryfińska nie należy do bezpiecznych.

Pojazdy wyjeżdżające z ulicy Wiosennej w Gryfińską, skręcające w prawo lub w lewo (Zdroje), mają bardzo ograniczoną widoczność. Zasłaniają po pierwsze rosnące przy narożniku Gryfińskiej krzaki i zarośla – choć te ostatnio wykarczował prywatny najemca działki, a po drugie, łuk pod jakim pojazdy muszą się ustawić by cokolwiek mogli kieowcy zobaczyć.
 
Ten problem już dwa lata temu zauważyła miejscowa Rada Osiedla, która wystąpiła z wnioskiem o zainstalowanie lustra poprawiającego widoczność dla wyjeżdżających z Wiosennej. – Wskazaliśmy miejsce jego instalacji – fasadę przeciwległego budynku, mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Niestety odpowiedzialni za organizację ruchu w mieście jakoś nie widzą potrzeby poprawienia bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu. Początkowo rada otrzymywała informacje, że nie ma na ten cel pieniędzy, a później, że nie ma dobrego miejsca by takie lustro zainstalować.
 
Nasze zdjęcia wyraźnie pokazują co widzi (a raczej nie widzi) kierowca wyjeżdżający z Wiosennej, i wyraźnie też widać, że jest dogodne miejsce na zainstalowanie lustra. Pora by po dwóch latach zwłoki załatwić wreszcie kwestie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. ©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.174.191). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook