Leśników ciągnie do lasu

11.05.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trzy tysiące metrów kwadratowych drzew czeka na siekierę by dać miejsce pod nową siedzibę Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Leśnicy chcą do lasu – i to dosłownie, bo siedziba miałaby powstać na skraju Puszczy Bukowej w Żydowcach. Najpierw jednak trzeba wyciąć spory kawał lasu. Na profilu FB Puszcza Bukowa zamieszczono kilka wpisów ale ten, który przytaczamy jest najbardziej symptomatyczny. Tekst przytaczamy bez żadnych skrótów.
 
Leśnikom "puściły ostatnie hamulce". Lasy Państwowe chcą wyciąć las - cenny starodrzew dębowy, celem budowy nowej - luksusowej siedziby. Według koncepcji przedstawionej w dokumentacji ma mieć to miejsce w enklawie Puszczy Bukowej - w Żydowcach. Nowa siedziba Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ma pomieścić nawet 100 pracowników administracji LP. Na miejscu wyciętego starodrzewia ma znajdować się także obszerny parking.

Od prawie dwóch tygodni próbujemy umówić się z pracownikami LP na spotkanie na gruncie. Pomimo obietnic z Ich strony - bezskutecznie. Zapewne obawiając się protestów społecznych RDLP rozpoczęła "urabianie" opinii publicznej informując lokalne media o rzekomym "inwestowaniu" na terenie Żydowiec. O jakie inwestowanie chodzi? O budowę biurowca dla urzędników leśnych na terenie obecnie pięknego lasu wykorzystywanego przez okolicznych mieszkańców do spacerów i obcowania z naturą?
 
więcej na profilu Facebookowym pod nazwą Puszcza Bukowa
 
Sprawa wydaje się wyjątkowo ważna i będziemy ją śledzić informując o dalszych decyzjach.
 
EL
 
Foto bukowa szczecin.pl
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.