Lato w komunikacji

24.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W związku z okresem wakacyjno – urlopowym, ZDiTM wprowadza zmiany w rozkładach jazdy w kursowaniu autobusów i tramwajów. Oto pełny komunikat w tej sprawie.

Komunikacja tramwajowa:

Od dnia 29 czerwca tramwaje linii 1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11 i 12 kursować będą według letnich rozkładów jazdy.
Linie 1, 3, 5, 8, 9, 11 jeździć będą bez zmian częstotliwości;
Linia 4 zostaje zawieszona;
Linia 7 będzie kursować w godzinach szczytu z częstotliwością co 12 min, w pozostałym okresie bez zmian;
Linia 10 w godzinach szczytu będzie kursować co 24 min. w pozostałym okresie bez zmian;
Linia 12 w godzinach szczytu pojedzie z częstotliwością co 4-8 min. po szczycie bez zmian.

Komunikacja autobusowa:
Zmiany od 27 czerwca

Linie D, E, G, 109 i 110 zostają zawieszone;

Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię pospieszną E mogą korzystać z linii pospiesznej "A” na odcinku Osiedle Bukowe – Plac Rodła / Plac Rodła LOT oraz z linii tramwajowych na odcinku Plac Rodła – Plac Szarych Szeregów;

Na liniach C, 103, 106 i 122 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach;

Linie 61 i 88 kursować będą według letnich rozkładów jazdy z dotychczasową częstotliwością;

Linia 69 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 15 minutową częstotliwością w godzinach szczytów przewozowych (po szczycie bez zmian);

Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła;

Na linii 80 w soboty i dni świąteczne w godzinach 9 – 18 autobusy będą kursować z częstotliwością co 30 minut (obecnie w dni wolne kursy realizowane są co godzinę). Na linii 102 zawieszone zostają podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach;

Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy zakładający likwidację podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach;

Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach;

 
 
Zmiany od 29 czerwca

Linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15‑minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych godzinach bez zmian. Zmiany na obu liniach obowiązywać będą do 30 września.

 
 
Zmiany od 1 lipca

Autobusy linii B poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będą kursować na trasie Osiedle Słoneczne – Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością.

Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek Niemcewicza.

Linia F zostaje zawieszona.

Na linii 87 wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy zakładający zwiększenie czasu przejazdu. Częstotliwość nie zmieni się.

Linia obsługiwana będzie w dni powszednie siedmioma autobusami przegubowymi. Po godzinie 18 dopuszczone będzie kierowanie na linię taboru o mniejszej pojemności.

Dodatkowo na wniosek pasażerów przystanki „św. Jana Pawła II” i „Podbórzańska Ogrody” otrzymują status przystanków stałych.

Linia 107 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy co 8 minut w godzinach szczytu oraz co 10 poza szczytem w godzinach wieczornych. W soboty i dni świąteczne rozkład jazdy pozostanie bez zmian.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, iż na wniosek pasażerów, linia G będzie kursowała w okresie wakacji w dotychczasowych godzinach i z dotychczasową częstotliwością.
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook