Kwestują dla pokoleń

12.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trwa 22.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z jedynego na Prawobrzeżu Sztabu przy Galerii Gryf wyruszyło w miasto 50 wolontariuszy. Można ich spotkać przed marketami, kościołami, i po prostu na ulicach Prawobrzeża. Tegoroczny Finał to kwesta na rzecz oddziałów ratunkowych dla dzieci, a także na wyposażenie oddziałów geriatrycznych. Osoby starsze mają słabą opiekę, brakuje sprzętu, a istniejące kilka miejsc dla chorych geriatrycznie nie załatwia w ogóle problemu.

Kwesta potrwa do wieczora, później w Sztabie zostaną przeliczone pieniądze i pod eskortą policji zostaną odwiezione do banku.

Na scenie przy GH Gryf trwają różne występy i licytacje. Zwieńczeniem 22.Finału będzie tradycyjne światełko do nieba. Główne imprezy trwają w Szczecinie na Placu Orła Białego.

   Nam pozostaje jedynie apelować o szczodrość, bo jak mówili reporterowi Prawobrzeża.info ofiarodawcy – gdyby nie Owsiak ze swą Orkiestrą, bylibyśmy w opiece medycznej daleko za Czarnym Lądem.

   Przypominamy, że każdy z kwestujących jest wyposażony w imienny identyfikator ze zdjęciem, a puszki są oklejone jaskrawymi banderolami. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.