Komunikacja (częściowo) zmieniona

28.09.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Protesty mieszakńców południowych osiedli Prawobrzeża przyniosły pozytywny skutek.

Jest częściwa odpowiedź ZDiTM na ich wniski. Wprawdzie nie ma mowy o powrocie linii 55 – o co się dopominali, ale jest inna zmiana. Początek października będzie czasem dużych zmian w komunikacji miejskiej, ale także organizacji ruchu. Powrót studentów z pewnością spowoduje zwiększenie tłoku na drogach, a zmiany które planowane są od 1.10 mogą zaskoczyć niektórych kierowców i pasażerów. Zachęcamy zapoznania się z nowościami, które zostaną wprowadzone w przyszły tygodniu.


KOMUNIKACJA MIEJSKA

Przypominamy, że od 1 października uczniowie zamieszkujący Gminę Kołbaskowo i Dobra będą mieli możliwość korzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Biletów nie kasują także mieszkańcy Szczecina i Gminy Police. Warunkiem jest jednak posiadanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ZDiTM i w Punktach Obsługi Klienta. Przez cały weekend otwarte będą wszystkie kasy biletowe, łącznie będzie ich 13.

1 października to także czas zmian w kursowaniu niektórych linii:

Linia 66: wydłużeniu ulegną trasy dotychczasowych kursów realizowanych do Żydowiec do pętli Klucz. Przedłużone będą zakresy kursowania linii do Klucza do godz. 6-9 i 13-19 w dni powszednie. Nastąpi również korekta czasów przejazdu i godzin odjazdów.

Linia 533: zmiana polegająca na uruchomieniu dodatkowych kursów o godz. 1:55 z Dąbia Dworca i 2:37 z Klucza.

Linia 72 linia kursować będzie również w niedziele i dni świąteczne w godzinach 6:30 do 15:30 z 60 minutową częstotliwością. W dni powszednie i soboty częstotliwość i zakres kursowania pozostają bez zmiany. Skorygowane zostaną czasy przejazdów we wszystkie dni tygodnia. Linia nie będzie kurowała w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Linia 101: Na wniosek Gminy Police w dzień powszedni kurs o godz. 5:10 z Rynku w Policach w kierunku Jasienicy realizowany będzie z podjazdem pod Zakłady Chemiczne w Policach. Ponadto nastąpi zmiana rozkładów jazdy linii nr 101, wynikająca z korekty czasów przejazdu na tej linii (dostosowanie do czasów przyjętych na linii 107).

Linia 68: uruchomiony zostanie przystanek „Świergotki” (nr 48601) w kierunku Przepiórki. Nastąpi przyspieszenie o 5 minut pierwszego kursu w dni powszednie z przystanku Przepiórki, wprowadzona zostanie korekta czasów przejazdu (zapewnienie spójności z linią 107) oraz godzin odjazdów wybranych kursów w celu koordynacji z linią nr 107

Powrót studentów to około 35 tysięcy dodatkowych uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy do pozostawienia swoich samochodów i korzystanie z transportu zbiorowego. Przypominamy o możliwości korzystania z Mobilnej Karty Miejskiej i Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej i aplikacji mobilnych. Studenci mogą korzystać z biletów okresowych. Najbardziej opłaca się zakupić bilet semestralny ( na 5 miesięcy na wszystkie linie nocne i dzienne to koszt 210 zł, czyli niespełna 1,5 dziennie )

Na przystankach pojawiły się kody QR, które kierują do tablic z informacją o rzeczywistym czasie zalogowanych do systemu pojazdów, a także utrudnieniach i zmianach, które widoczne są także na przystankowych Tablicach Informacji Pasażerskiej

Foto archiwum

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.