Kolejny plac zabaw

29.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Dąbia znów mają powody do zadowolenia.

Na terenie Miejskiegi Ośrodka Kultury przy ulicy Goleniowskiej, powstał kolejny plac zabaw. To efekt starań Rady Osiedla Dąbie. Plac nie jest jeszcze w pełni gotowy na przyjęcie dzieci, ale prace zakończą się lada dzień i stąd nasza informacja.
 
- Udało nam się wygospodarować niecałe 50 tysięcy złotych, które zaoszczędzono przy budowie chodnika wzdłuż ulicy Goleniowskiej – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Dla rady nie było wątpliwości, że plac zabaw jaki powstał przy ulicy Koszarowej to za mało, bo dzieci z rejonu Dąbie Osiedle po prostu nie miały żadnego ogródka jordanowskiego, a podróż z dzieckiem przez całe Dąbie na jedyny plac obok Klubu Delta, nie wszystkim pasuje, dodaje przewodnicząca.
 
Tym samym plac wyposażono w niezbędne urządzenia widoczne na naszych zdjęciach, a było to możliwe, bo odpadł jeden istotny element kosztów. – Teren MOK jest ogrodzony i dozorowany, tym samym nie musieliśmy ponosić kosztów budowy ogrodzenia – informuje przewodnicząca Korodowska. Pozwoliło to zakupić dużą warownię ze ścianką oraz piramidę i huśtawkę. Teraz firma budowlana wykona jeszcze strefy bezpieczeństwa (miękkie podłoże), i plac będzie gotowy. Ucieszy to milusińskich, którzy od dziecka będą mogli obcować z prawdziwą kulturą, bo MOK ma już dla ciut starszych wiekiem propozycje spędzania czasu, z których z pewnością najmłodsi zechcą w przyszłości skorzystać.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook