Kolędowanie na Bukowym

29.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i seniorów na Bukowym.

Organizatorem była samorządowa Rada Osiedla Bukowe-Klęskowo wraz z kołem Caritas przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
 
Jak co roku w organizację spotkania zaangażowała się restauracja Dąbska. Świetną oprawę muzyczną zapewnili: pani Agata Kuźbik skrzypaczka, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 59 przy ulicy Dąbskiej, oraz prowadzony przez pana Janusza Kułakowskiego zespół muzyczny z Gimnazjum nr 29 prz ul. Seledynowej na osiedlu Bukowym.
 
O potrzebie organizowania takich spotkań świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników. Niepowtarzalny klimat, wystrój sali, miła i serdeczna atmosfera stworzona przez organizatorów zachęca mieszkańców osiedla do wspólnego obchodzenia spotkania opłatkowego.
 
Samotność to choroba naszych czasów, dlatego jakże ważna jest możliwość bycia razem z innymi i wspólne kolędowanie. Już na początku, do wspólnego śpiewania zachęcały grane na skrzypcach tradycyjne polskie kolędy. Wytworzyło to świąteczny nastrój, w który kolejno włączał się śpiewem i graniem zespół muzyczny i goście na sali.
 
Wspólna kolacja, na którą podano tradycyjne potrawy wigilijne, zachęcała do rozmów, wspomnień i ciekawych opowieści. Wśród składających sobie życzenia, dla organizatorów spotkania opłatkowego najmilsze były te, mówiące o pragnieniu uczestnictwa w takim spotkaniu za rok. Organizatorem spotkania z ramienia RO Buklowe-Klęskowo był między innymi pan Roman Kuźbik.  
    

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.