Kąpieliska do odnowienia

20.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Miasto zarządza czterama kąpieliskami, i jak rzadko w której dziedzinie, ich lokalizacja rozkłada się dokładnie po dwa w lewej i prawej stronie miasta.

Sprawiedliwszego podziału nie można sobie wyobrazić. Wszystkie kąpielska do 2019 roku przejdą modernizację. Nie dotyczy to jedynie nowej Arkonki. Na Prawobrzeżu przebudowie poddane będą Dziewoklicz i Dąbie. Wprawdzie co roku przed sezonem ZUK odnawia urządzenia, nawozi świeżego piasku i porządkuje teren, ale generalnie infrastruktura pozostawia nadal sporo do życzenia. Już w przyszłym roku zacznie się to zmieniać gdyż odnowieniu podlegać będą Kąpielisko Dąbie i Dziewokilicz. Na dwuletni plan robót miasto planuje wydać 10mln złotych.
 
Na Kąpielisku w Dąbiu powstaną nowe sanitariaty, a obiekt zyska przyłącze kanalizacyjne i po wielu latach istnienia zostanie zlikwidowane szambo. Będzie nowa infrastruktura w postaci stołów do gry w szachy, do piknikowania, nowe ławki i nowy plac zabaw dla dzieci. Teren zostanie objęty monitoringiem. Przebudowa kąpielska pójdzie w kierunku uczynienia z niego placu do uprawiania sportu i rekreacji. Mają temu służyć planowane do budowy boiska.
 
Dziewokilicz to drugie i największe kąpielsko zrządzane przez miasto na Prawobrzeżu. Tu prace pochłoną około 5mln zł. Powstanie nowe przyłącze energetyczne, będzie nowe oświetlenie, a teren zostanie ogrodzony nowym płotem. Zbudowany też będzie nowy parking i parking dla rowerów oraz plac zabaw dla dzieci. Sanitariaty zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i małych dzieci. Powstanie pływający pomost dla służb ratowniczych. Planuje się tu ustawienie domków, które będzie można wynająć, a na placu namiotowym rozbić obóz. Planuje się też wypożyczalnię kajaków. Docelowo cała ta inwestycja może pochłonąć 12mln zł. Roboty mają się rozpocząć we wrześniu 2017 roku i zakończyć przed sezonem w 2018 roku.
 
EL
 Wizualizacje um.szczecin

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook